ישראלי בן 26 בין הפצועים בפיגוע ברוסיה

על פי רשימת הפצועים המעודכנת של המשרד למצבי חירום, נפצע גם אזרח ישראלי בפיגוע הרצחני ברוסיה אתמול – דוד בן-דוד, בן 26. מצבו מוגדר קל. יממה לאחר הפיגוע הרצחני ברכבת התחתית במוסקבה, ברוסיה מנסים להתאושש. עדיין לא ידוע בוודאות מי הארגון שעומד מאחורי הפיגוע בו נרצחו 39 בני אדם

על פי רשימת הפצועים המעודכנת של המשרד למצבי חירום, נפצע גם אזרח ישראלי בפיגוע הרצחני ברוסיה אתמול – דוד בן-דוד, בן 26. בן-דוד מאושפז במחלקת הטראומה בבית החולים סצ'נוב. לפי הדיווח, ראש מחלקת הטראומה אמר כי מצבו של בן-דוד משביע רצון. דובר שגרירות ישראל במוסקבה אישר את הפרטים.

יממה לאחר הפיגוע הרצחני ברכבת התחתית במוסקבה, ברוסיה מנסים להתאושש. צמרת הביטחון הרוסית עדיין לא יכולה להצביע בוודאות מי הארגון שעומד מאחורי הפיגוע בו נרצחו 39 בני אדם.

לפי שעה ההערכות הן שמדובר בארגון מורדים מצפון הקווקז. הנשיא מדבדב הורה על הגברת נהלי האבטחה. תושבי מוסקבה הדליקו היום נרות והניחו זרי פרחים בטקסי זיכרון שנערכו לקורבנות הפיגוע.

"הקורבנות היו בתוך הרכבת וגם על הרציף"

תחילה נשמע קול נפץ עז בתחנת הרכבת התחתית "לוביאנקה" במרכז הבירה הרוסית. "הפיצוץ אירע בקרון השני של הרכבת שעצרה בתחנה", סיפרה דוברת מטעם הממשל, אירינה אנדריאנובה. "הקורבנות היו בתוך הרכבת וגם על הרציף". זמן קצר לאחר מכן זעזע פיצוץ נוסף תחנת רכבת אחרת במוסקבה, "פארק קולטורי". באירוע הזה, על פי הדיווחים, נהרגו כ-12 נוסעים ונוספים נפצעו.

על פי ההערכות ברוסיה, מדובר בפיגוע טרור מתואם היטב במיוחד לנוכח העיתוי, חג הפסחא, ולא בתאונות אקראיות. ראש עיריית מוסקבה אמר כי שתי מחבלות מתאבדות הן האחראיות לפיצוצים הקטלניים. ממשרד החוץ בישראל נמסר כי לא היו נפגעים בקרב השליחים הרשמיים במוסקבה.

לפני ארבעה חודשים נהרגו 39 בני אדם בתאונת רכבת שעשתה את דרכה ממוסקבה לסנט פטרבורג, כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה. סמוך לזירה התגלו שרידי פצצה במשקל 7 ק"ג שגרמו לארבעה קרונות לרדת מהפסים.