רוסיה: 37 הרוגים בפיצוץ ב-2 תחנות רכבת

לפחות 37 בני אדם נהרגו ועשרות נוספים נפצעו בשני פיצוצים עזים שאירעו דקות ספורות זה מזה בתחנות רכבת מרכזיות במוסקבה. ראש העיר: שתי מחבלות מתאבדות ביצעו את הפיגועים

לפחות 37 בני אדם נהרגו ועשרות נוספים נפצעו הבוקר בשני פיצוצים בשתי תחנות רכבת מרכזיות במוסקבה - כך מדווחות סוכנויות הידיעות. לפי שעה לא ידועות נסיבות האירועים הקטלניים, אך החשד הוא כי מדובר במתקפת טרור מתוכננת היטב.

תחילה נשמע קול נפץ עז בתחנת הרכבת התחתית "לוביאנקה" במרכז הבירה הרוסית. "הפיצוץ אירע בקרון השני של הרכבת שעצרה בתחנה", סיפרה דוברת מטעם הממשל, אירינה אנדריאנובה. "הקורבנות היו בתוך הרכבת וגם על הרציף". זמן קצר לאחר מכן זעזע פיצוץ נוסף תחנת רכבת אחרת במוסקבה, "פארק קולטורי". באירוע הזה, על פי הדיווחים, נהרגו כ-12 נוסעים ונוספים נפצעו.

על פי ההערכות ברוסיה, מדובר בפיגוע טרור מתואם היטב במיוחד לנוכח העיתוי, חג הפסחא, ולא בתאונות אקראיות. ראש עיריית מוסקבה אמר כי שתי מחבלות מתאבדות הן האחראיות לפיצוצים הקטלניים.

ממשרד החוץ בישראל נמסר כי לא היו נפגעים בקרב השליחים הרשמיים במוסקבה. כמו כן, ככל הנראה, לא היו נפגעים ישראלים כלל בשני הפיצוצים. שגרירות ישראל במוסקבה וחדר המצב במשרד החוץ ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות.

לפני ארבעה חודשים נהרגו 39 בני אדם בתאונת רכבת שעשתה את דרכה ממוסקבה לסנט פטרבורג, כתוצאה מפיצוץ מטען חבלה. סמוך לזירה התגלו שרידי פצצה במשקל 7 ק"ג שגרמו לארבעה קרונות לרדת מהפסים.