צפון קוריאה הטביעה אונייה לדרום?

46 ספנים דרום קוריאנים נעדרים בשעה זו במים הטריטוריאלים של צפון קוריאה. אחד הכיוונים שנבדקים הוא כי הספינה הוטבעה על ידי כוחות צפון קוריאנים בעקבות המתיחות בין שתי המדינות. נשיא דרום קוריאה לי מיונג-באק הורה לערוך חקירה שתברר מה או מי אחראי להטבעת הספינה

האם צפון ודרום קוריאה במסלול התנגשות? ספינה דרום קוריאנית (רויטרס)

הרשויות בדרום קוריאה מחפשים בשעות אלה אחר 46 ספנים סמוך לחופי צפון קוריאה, אחרי שספינה טבעה באזור. כעת נבדק החשד כי הספינה הוטבעה לאחר ששייטה באזור שמוגדר כ"מי מריבה".

חיל הים הדרום קוריאני וכוח משמר הגבולות הצליחו למשות עד כה 58 אנשים מהמים, אבל 46 עדיין נעדרים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת במדינה, מדובר בספינה של משמר החופים הדרום קוריאני שערכה סיור סמוך לחופים הצפוניים של המדינה.

נשיא דרום קוריאה לי מיונג-באק הורה לערוך חקירה שתברר מה או מי אחראי להטבעת הספינה. החוקרים טוענים שהם עדיין לא משוכנעים, אבל דובר הנשיא אמר שאין כרגע ראיה לכך שלצפון קוריאה יש קשר לאירוע וכי יכול להיות שמדובר בתאונה. המודיעין הדרום קוריאני הודיע לנשיא שעל פי התצפיות בשטח אין כרגע תנועה מיוחדת של כוחות צפון קוריאנים.

צפון קוריאה איימה בעבר ב"מכה בלתי צפויה"

האירוע הזה עולה לכותרות כמה שעות לאחר שהממשל בפיונג יאנג איים ב"מכה בלתי צפויה" נגד ארה"ב ודרום קוריאה אחרי שראשי המדינות הביעו ביקורת נגד הממשל הטוטאליטרי של קים ז'ונג איל.

צפון ודרום קוריאה שקועות כיום במצב מלחמה לאחר שמלחמת קוריאה הסתיימה ב-1953 בהסכם הפסקת אש ולא בהסכם שלום. מאז ניהלו המדינות שלוש מלחמות במי הים הצהוב. תקרית הירי האחרונה הסעירה את חצי האי בחודש ינואר האחרון, אז אלו היו יריות אזהרה חסרות מטרה של אש מרגמות.