הנאשם ברצח מנהיג האופוזיציה ברוסיה: "הכריחו אותי להודות ברצח נמצוב"

קצין לשעבר במשטרת צ'צ'ניה טוען כי הוא אולץ להודות ברצח מנהיג האופוזיציה ברוסיה. הנאשם כפר במהלך משפטו בכל ההאשמות ואמר כי הוא נחטף, הוחזק בבידוד ועונה במטרה לגרום לו להודות באישומים נגדו

זירת הרצח של נמצוב, סמוך לקרמלין (רויטרס)

זאור דדייב, שהואשם ברצח מנהיג האופוזיציה ברוסיה בוריס נמצוב, אמר היום (רביעי) במהלך משפטו כי הוא אולץ להודות במעשה על אף שאין לו כל קשר לרצח נמצוב. חמישה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות ברצח מנהיג האופוזיציה שאירע בשלהי חודש פברואר. צוות החקירה דיווח כי מבין העצורים - דדייב הוא היחיד שקשר עצמו לרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נחטפתי על ידי אלמונים שהורו לי להודות במעשים והנחו אותי כיצד לעשות זאת", סיפר הנאשם בבית המשפט. דדייב הוסיף כי הוחזק בבידוד במקום סודי במשך יומיים, טרם פורסם דבר מעצרו באופן רשמי.

דדייב, ששירת בעברו כקצין במשטרת צ'צ'ניה, חזר בו מהודאתו המקורית בתואנה כי עבר עינויים במטרה לגרום לו להודות באישומים. גרסתו של הנאשם נתמכת גם על ידי פעילי זכויות אדם, שביקרו את דדייב בכלא וסיפרו על סימני עינויים שאותרו על גופו.

רצח מנהיג האופוזיציה הרוסי עורר הדים רבים בקרב פעילי האופוזיציה ברוסיה. לטענם רבים, רצח נמצוב באזור הקרמלין, הנחשב למאובטח במיוחד, לא היה מתאפשר ללא סיוע של גורמים רשמיים מקרב הממשלה. על אף שדדייב חזר בו מהודאתו, בית המשפט במוסקבה החליט להאריך את מעצרו בחודש נוסף.