התקשורת האמריקנית על פגישת ביבי-אובמה: "ארה"ב נכשלה"

ביקורת נוקבת בוושינגטון על ממשל אובמה - שלא מצליח בניסיון הלחץ על נתניהו. כלי תקשורת אחרים זעמו על כך שהפגישה הייתה ב-4 עיניים, ולא פורסמו תמונות אפילו לאחריה. וגם: מי שחקן החיזוק של נתניהו בתקשורת?

לא רק בישראל - גם בארצות הברית לא נרגעים מפגישת אובמה-נתניהו, שלשום בלילה. העיתונות האמריקנית מותחת ביקורת חריפה על ממשל אובמה ועל הנשיא האמריקני בפרט, ומאשימה אותו בהיעדר היכולת להגיע עם ישראל להבנות בנושא הבנייה בירושלים. "ארצות הברית נכשלה בניסיונה למנוע את הבנייה", נכתב בכותרת הראשית של העיתון "ניו-יורק טיימס".

עיתונים אחרים מתחו גם ביקורת על העובדה כי הפגישה הייתה חשאית, הרחק מעיני התקשורת, וללא נוכחות עיתונאים. זאת ועוד, רעמו כלי התקשורת על כך שגם לאחר הפגישה לא פורסמו תמונות מהתנהלות הפגישה. "היא התנהלה בחושך, באפילה והוסתרה מעיני התקשורת", נכתב באחד העיתונים.

ברקת למען נתניהו

גם העובדה שלא התקיימה מסיבת עיתונאים בתום הפגישה עוררה זעם בקרב כלי התקשורת האמריקניים, וגם ברחבי העולם. עיקר הדיווח עוסק גם בהתעקשות של נתניהו לקבל את התכתיבים האמריקניים וכי עדיין לא הושגו הבנות בין ידידות האמת, ישראל וארצות הברית.

לעזרתו של ראש הממשלה נחלץ ביממה האחרונה ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שמתראיין בכלי תקשורת רבים בעולם, וחוזר על המסר: ישראל רוצה ויכולה לבנות באזורים בהם קיימת אוכלוסייה יהודית. אובמה עצמו גם לא נמלט מביקורת, ולא אחת מכונה המדיניות שלו כמדיניות "לוחצת ולא גמישה" - מה שמיוחס לחוסר ניסיונו של אובמה בתפקיד.