ארה"ב: מנשאי בד גרמו למותם של 3 תינוקות

מנשאי הבד לתינוקות נחשבו תמיד לטובים במיוחד - כאלו משאירים אותם קרוב לחום הגוף של ההורה. האם זה עומד להשתנות? בארצות הברית מורידים אותם מהמדפים מחשש שהם גורמים לחנק. בארץ המנשאים נמכרו עד לפני חודשיים ב"שילב", שתחזיר את הכסף למי שיביא את המנשא

"מה מקרה החירום שלך"? שאלה הטלפנית במוקד החירום בארה"ב. "אני זקוקה לעזרה, התינוק שלי לא נושם", ענתה בצרחות אם לתינוק בצדו השני של הקו, דריק פאלר, אחרי שהניחה אותו במנשא בד כשיצאה לקניות.

"כשהגעתי למכונית הוצאתי והוצאתי אותו מהמנשא כדי להושיב אותו במכונית, הצבע שלו כבר לא היה תקין", סיפרה ליסה קוהרן שבנה מת במנשא לרשת CBS. אן הינהאם שאיבדה את בתה מספרת: "ירד לה דם... ירד לה דם מהאף, מהנחיר הימני.

בארה"ב ובקנדה מורידים עכשיו מהמדפים וקוראים לצרכנים להחזיר יותר ממיליון מנשאים משני דגמים: וונדי בליסימו והסלינג ריידר. לפחות שלושה תינוקות מתו מחנק בתוך המנשאים האלה בשנה האחרונה. הרשויות בארה"ב ממליצות לא להכניס תינוקות מתחת לגיל ארבעה חודשים למנשאים כיוון ששרירי הצוואר שלהם לא מפותחים מספיק. הסכנה היא שהצוואר ייצמד לחזה וכלי הנשימה ייחסמו.

ומה קורה בישראל?

עד לפני חודשיים שווקו המנשאים האלה בארץ על ידי חברת שילב. מנכ"לית החברה מסרה היום לחדשות 2 בתגובה: "הרשת אינה מוכרת היום את המנשאים הללו. במהלך השנים נמכרו בארץ 338 מנשאים מהדגמים המוזכרים. לא מדובר בפגם במוצר אלא בשימוש לא נכון בו. בשילב מזמינים את מי שרכשו בעבר את המוצר להחזירם ולקבל את כספם בחזרה".