החזיקו חזק: רכבת ההרים המפחידה בעולם

15 מיליון פאונד הושקעו ברכבת ההרים "אלטון 13" - שלדברי המקימים היא רכבת ההרים המפחידה בעולם. המתכננים מאוד מרוצים מהתוצאה, אבל רוב האנשים שירדו ממנה סיפרו בעיקר על קיבה שהתהפכה - והם, ככל הנראה, מרוצים קצת פחות

אם חשבתם שלונה פארק מיועד לילדים קטנים, ככל הנראה שתשנו את דעתכם אחרי שתתנסו ברכבת ההרים החדשה שהוקמה בבריטניה. רכבת ההרים "אלטון 13", נבנתה בהשקעה של 15 מיליוני פאונד באחד מפארקי השעשועים המפורסמים בבריטניה, במטרה ליצור את "רכבת ההרים האולטימטיבית" - כך לדברי המתכננים.

מתכנני המתקן מציינים בגאווה כי הרכבת כוללת אלמנטים מפחידים המציבים אתגרים פיזיים לא מעטים בפני אלה שעולים עליה. מסעה של הרכבת מתחיל בגובה של 20 מטרים, שם נקשרים הנוסעים באופן אוטומטי, לאחר מכן מתחילה שרשרת סיבובים ופניות חדות במהירות מטורפת שמגיעה בשיאה ליותר מ-100 קמ"ש.

אבל בשלב מסוים בנסיעה מגיע הקטע המפחיד ביותר עבור נוסעי הרכבת. מבלי שום התראה, הרכבת צונחת לפתע במהירות גבוהה. אחד מהאנשים שעלה על הרכבת תיאר את ההרגשה בזמן הנפילה ואמר: "הקיבה שלי התהפכה והגיעה אל מעל לראשי". כנראה שיש אמת בפרסומת שמציעה לא לעלות לבד לרכבת הזו.