רוסיה: סירב לפנות מקום לקשיש - ונורה

ריב על מושב ברכבת התחתית במוסקבה הוביל שוטר לירות בנוסע ולגרום לפציעתה של אישה נוספת. קצין המשטרה דרש מהנוסע לוותר על מקומו, בכדי לאפשר לפנסיונר לשבת, אולם נתקל בסירוב. הוויכוח בין השוטר לנוסע התלהט, עד שהנוסע שלף גז מדמיע וריסס את השוטר בפניו. קצין המשטרה לא היסס, שלף נשק ופתח בירי כדורי גומי

ירה בנוסע בגלל ריב על מושב. צילום ארכיון (חדשות 2)

והדרת פני זקן - בכל מחיר? שוטר רוסי ירה ופצע שני נוסעים ברכבת התחתית במוסקבה לאחר ריב שפרץ על מושב בקרון. השוטר שדרש מנוסע לפנות את מקומו לקשיש נתקל בסירוב, ובסופו של ריב בין השניים - ירה בו השוטר בנשקו האישי.

האירוע התרחש לפני יומיים בשעת העומס בקו הרכבת התחתית במוסקבה. במקום התפתחה מריבה בין שוטר לנוסע שלא הסכים לקום ממקומו לטובת קשיש שלא נותר לו מקום ישיבה. הרוחות התלהטו, ואז  יצאו הנוסע והשוטר אל מחוץ לקרון, שם על פי החשד שלף הנוסע גז מדמיע וריסס את השוטר בפניו.

קצין המשטרה, המועסק ב"משרד לביטחון לאומי", לא היסס לשנייה. בצעד שהוגדר על ידי שר הפנים כ"הגנה עצמית", שלף השוטר את נשקו וירה כדור גומי ממרחק אפס לעבר הנוסע. כתוצאה מהירי נפצע הנוסע הסרבן באורח קל בידו, ואישה נוספת שעברה במקום נפצעה ברגלה.

השוטר המשרת בשורות המשטרה כבר יותר מ-15 שנה הושעה מתפקידו בעקבות האירוע החמור, וחקירה נפתחה נגדו. ביום האירוע הוא אף אושפז בבית החולים המקומי בשל צריבות שחש בעיניו.

ערוץ החדשות: שידור חי כל יום החל מ-9:00 בבוקר 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק