בקרוב: המזרק שהרג את מייקל ג'קסון - למכירה פומבית

אחרי הכפפה האגדית, הכובע ואפילו הז'קט, מתוכננת המכירה הפומבית החולנית ביותר - דווקא ביום השנה הראשון למותו של מלך הפופ: המזרק שהחדיר את חומרי הסם שככל הנראה גרמו למותו של ג'קסון יוצא למכירה בלאס וגאס בסכום התחלתי של 3.3 מיליון ליש"ט. המשפחה והמקורבים מזועזעים, ומנסים למנוע המכירה

נראה כי מידת ההערצה למייקל ג'קסון אינה יודעת גבולות: המזרק שהחדיר על פי החשד את חומרי הסם שככל הנראה גרמו למותו - יוצע בקרוב למכירה פומבית בארצות הברית, בסכום התחלתי של 3.3 מיליון ליש"ט, כך מדווחים כלי תקשורת בבריטניה.

על פי הדיווח, המזרק והמחט שהרגו את מלך הפופ נשמרו והוסתרו לאחר מותו, יוצעו למכירה בלאס וגאס ב-25 ביוני, יום השנה הראשון למותו של ג'קסון. העיתון הבריטי "דיילי מירור" דיווח כי משפחתו של ג'קסון, שעודכנה על דבר המכירה באמצעות עורכי דינה, "ניסתה נואשות למנוע אותה".

רופאו האישי של ג'קסון, קונרד מארי הואשם כי החדיר למייקל באמצעות אותו המזרק תערובת תרופות קטלנית, במינון גבוה, מה שגרם על פי החשד למותו. כך גם הוכח מבדיקות המעבדה שנערכו לגופתו של ג'קסון לאחר מותו.

אולי יימכר בלוב

ואולם, לא בטוח שכולם ימהרו למכירה הפומבית יוצאת הדופן. "זה אחד הדברים החולניים ביותר שנעשו אי פעם", צוטט גורם רפואי בעיתון הבריטי. "במזרק אמנם כבר אין צורך לעשות שימוש כראיה במשפטו של רופאו של ג'קסון, אך מכירה כזו היא משהו שפשוט לא חושבים עליו".

העיתון דיווח עוד כי מארגני המכירה מצפים לקבל לפחות חמישה מיליון דולרים בעבור המזרק. עם זאת, עדיין לא ברור אם יוכלו על פי חוק למכור זאת בארצות הברית. "ייתכן וניאלץ למכור אותו במקום בו לא חלים הסכמי שיתוף-פעולה רפואיים עם ארצות הברית, כמו ברזיל או אפילו לוב", אמרו גורמים המעורבים במכירה לעיתון.