מת האיש הקטן ביותר בעולם

הא פינגפנג, סיני בן 21 שהחזיק בגאווה בתואר "האיש הנמוך בעולם", הלך לעולמו באיטליה לאחר שסבל מהתקף לב. עובדה זו בטח לא הפתיעה את מקורביו מכיוון שפינגפנג עישן קופסת סיגריות מדי יום מאז היה בן שבע. היורש הנפאלי שלו כבר מתכונן לכניסה לספר השיאים

הסיני הא פינגפנג, שהחזיק בתואר האיש הנמוך בעולם, מת לפני כשבוע באיטליה, לשם הגיע כדי להשתתף בתוכנית טלוויזיה. במהלך צילומי התוכנית חש פינגפנג הקטן בכאבים קשים בחזהו, ומת בבית חולים ברומא אליו פונה.

פינגפנג נולד לפני 21 שנים בכפר בצפון סין, והוכר כאיש הנמוך בעולם על ידי ספר השיאים של גינס בשנת 2008. משקל השיא שלו היה שבעה קילוגרמים והוא "התנשא" לגובה של 73 ס"מ. פינגפנג סיגל לעצמו במשך השנים הרגל מגונה - מאז שהיה בן 7 הוא הקפיד לעשן קופסת סיגריות אחת מדי יום, ולא חשש מהתוצאות.

לפני כחודש קם מתחרה לפינגפנג, שככל הנראה יירש את התואר "האיש הנמוך בעולם" בתקופה הקרובה. קאג'נדרה טאפה מג'אר מנפאל. מג'אר עזב לאחרונה את ביתו והחל במסע על מנת שיכירו בהישג שלו. מג'אר טען כי למרות המימדים הגופניים החריגים שלו, נציגי ספר השיאים התעלמו מהטפסים ששלח, ולכן הוא החליט לנסוע לאירופה. גובהו של מג'אר הוא 56 ס"מ.