גרמניה: 171 כלי רכב היו מעורבים בתאונת שרשרת

התנועה הערה בכביש הסואן בחבל בוואריה נעצרה לאחר שארעה תאונת שרשרת עצומה, בה היו מעורבים 171 מכוניות ומשאיות. למרבה המזל איש לא נהרג, אך 17 נוסעים נפצעו. במשטרת התנועה בגרמניה מאמינים כי הסיבה לתאונת השרשרת היא תנאי מזג האוויר הקשים. צפו בתמונות מזירת התאונה הארוכה

תאונות שרשרת תמיד כוללות מספר רב של כלי רכב שנפגעים, אך בתאונת דרכים שארעה היום בגרמניה היו מעורבים לא פחות מ-171 כלי רכב. למרות ההיקף העצום של התאונה, לא ידוע על הרוגים, רק מספר בני אדם נפגעו.

התאונה הארוכה, אולי אפילו בהיסטוריה, ארעה על הכביש המהיר בסמוך לעיר אוגסבורג שבחבל בוואריה במדינה. אף אחד לא קיפח את חייו שם למרבה המזל, ואנשים רק סובלים מחבלות שונות, למעט נוסע אחד שנפצע באורח קשה.

הסיבה: ערפל כבד

המשטרה סבורה כי הסיבה לתאונה היא תנאי הראות הקשים בגלל ערפל כבד באזור. "בשעה שהתאונה קרתה הראות הייתה למרחק של 20 מטרים קדימה", אמר דובר משטרת בוואריה שוואבין נורד, "נכון לעכשיו אנחנו מאמינים שזו הסיבה לתאונה".

רוב הנוסעים שהיו מעורבים בתאונה עשו את דרכם לאתרי הסקי באלפים הקרובים בשטח גרמניה ואוסטריה. עכשיו, 17 מהם ייאלצו לבלות בבית החולים, או שעות על הכביש - עד שייסמנו כוחות ההצלה לפנות את כל הרכבים ההרוסים.

גם בקנזס התרחשה בחודש שעבר תאונת שרשרת, בה היו מעורבים 40 כלי רכב. גם אז מזג האוויר היה אחראי לתאונה. שכבת קרח עבה שהצטברה על הכביש הראשי גרמה למכוניות להחליק ולהנגש אחת בשנייה. נוסעים רבים נזקקו לפינוי, אך למרבה המזל לא היו הרוגים ואפילו לא פציעות קשות.