"משטרה? יש שודדים חמושים בבית שלי"

שיחת טלפון אחת של ילד בן שבע למוקד החרום שינה את גורלה של משפחה אחת. הילד קרלוס מקליפורניה התחבא יחד עם אחותו בשירותים בשעה ששלושה שודדים איימו על הוריו באיומי אקדח. השודדים ששמעו כי הילד הזעיק את השוטרים, נמלטו מבלי לפגוש באיש. האזינו לשיחה שהצילה את משפחתו של קרלוס

שיחה ששינתה את גורלה של משפחה: חייהם של בני משפחה מקליפורניה ניצלו הודות לתושיה של ילד בן 7. בשיחת טלפון שהתקבלה אתמול בבוקר במוקד החרום 911, נשמע קולו של הילד המבוהל, שהתחנן בפני השוטרים שיגיעו להציל את הוריו מידי שודדים שפרצו לביתו.

אתמול נערך לקרלוס אירוע הוקרה מיוחד עם חוקרי המשטרה שעדיין עורכים חיפושים אחר השודדים. שיחת הטלפון שהוקלטה במוקד החירום חשפה את אומץ לבו של הילד הקטן. "הם באו וצלצלו בדלת ויש להם רובים", אמר קרלוס הקטן למוקדן המשטרה. בהמשך השיחה הסביר קרלוס ששמע קול יריות. "הם ירו באמא ואבא שלי", קרא בבהלה.

הודות לאומץ הרב שהפגין הילד הקטן - ברחו השודדים מהבית מבלי שפגעו באיש מבני הבית. הגנבים פרצו לבית המשפחה בדרום קליפורניה בשעות הבוקר המוקדמות בשעה שהילד והוריו שהו בבית. "השודדים החמושים איימו על בני הבית כי ייקחו כל מה שברצונם", אמר לוטננט סטיב קני, השריף המקומי בלוס אנג'לס.

השודדים נמלטו - ההורים ניצלו

בהסתר הצליח הילד, יחד עם אחותו בת ה-6, להתחבא בחדר האמבטיה בזמן שהפורצים מכוונים אקדחים לעבר הוריהם בחדר הסמוך. "איזה בחור הולך להרוג את אמא ואבא שלי", אומר הילד המסכן למוקד החירום כשהוא מתקשה לנשום ומתחנן שיצילו את הוריו מהסכנה הגדולה. "תקראו לשוטרים, להרבה מהם...וגם לחיילים".

בשלב מסויים שמעו הפורצים את הקולות שבקעו מכיוון חדר האמבטיה, ופרצו את הדלת שהספיקו הילדים לנעול עוד לפני כן. אחד מהגנבים קלט את השיחה שמנהל הילד וחטף לו את השפופרת מהיד. כשהבין שמצידו השני של הקו נמצא מוקד החירום של המשטרה - החליט הגנב, יחד עם שותפיו לפשע, לנוס מהבית מבלי לקחת דבר - וחשוב אף יותר, מבלי לפגוע בבני המשפחה.

"ללא אומץ ליבו והתנהלותו הבוגרת של הילד בן ה-7, האירוע היה עלול להסתיים באופן טרגי", אמר אחד השוטרים שהגיעו לזירה, קפטן פט מקסוואל. השוטרים עדיין מחפשים אחר שלושת הפורצים שנמלטו מהמקום.