האיש שסחט את דייויד לטרמן הולך לכלא

ג'ו הולדרמן, האיש שסחט את מנחה הטלוויזיה האמריקני ומי שהפיק את תכניתו של דייויד לטרמן, נשלח לכלא לאחר שהודה בסחיטה. הולדרמן ירצה שישה חודשים מאחורי סורג ובריח, והיום הוא יצא למצלמות והתנצל בפני כל המעורבים בפרשה המביכה

סוף לפרשת דייויד לטרמן: האיש שסחט את מנחה הטוק-שואו הפופולרי עזב את בית המשפט אחרי שהודה באשמה. כעת מביע ג'ו הולדרמן חרטה על שאיים על לטרמן כי יחשוף פרשיית אהבים שלו עם אישה מהצוות של התכנית האמריקנית.

"אני מתנצל בפני מר לטרמן, משפחתו, סטפאני וורקיט ומשפחתה וכמובן בפני חברי ובני משפחתי", אמר הולדרמן בתום הדיון היום בבית המשפט. כמה רגעים קודם לכן, בתוך אולם בית המשפט, הצהיר הולדרמן, מי שהיה מפיק של רשת הטלוויזיה האמריקנית CBS, כי הוא מודה שניסה לסחוט שני מיליון דולר מלטרמן.

לדבריו, הוא איים בחודש ספטמבר האחרון למכור תסריט שערורייתי שמפרט את פרשיות האהבים של לטרמן מאחורי הקלעים עם אנשי צוות.

גרם ללטרמן להודות בפרשיית אהבים

כזכור, המקרה הוביל להודעה יוצאת הדופן מפי לטרמן עצמו בחודש אוקטובר, בה מודה המנחה השנון כי ניהל רומן עם חברתו לשעבר של הולדרמן, סטפאני וורקיט עובדת לשעבר בתכניתו של לטרמן. "אני קיימתי יחסי מין עם נשים שעבדו איתי בתכנית הזו", אמר לטרמן בזמנו בשידור חי.

התנהלותו החמורה של הולדרמן הייתה עלולה לשלוח אותו לכלא ל-15 שנים. עסקת הטיעון עליה הוא חתם היום שולחת אותו לכלא לשישה חודשים בלבד. בנוסף, נגזרו על הולדרמן עוד חמישה חודשים על תנאי ואלף שעות עבודה בשירות הקהילה.

בסופה של הפרשה שהסעירה את הצופים האמריקנים היללו התובעים את המנחה לטרמן על כך שלא נכנע לדרישות המוגזמות של הולדרמן. במקום לשלם להולדרמן מיליוני דולרים החליט לטרמן לדווח על הפשע לרשויות. "זה גזר דין רציני שמשקף נאמנה את הפשעים שבהם הודה מר הולדרמן", אמר עורך דינו של לטרמן, "זהו סיום ראוי לפרשה".