ארה"ב: בן 7 התחבא מפורצים חמושים והזעיק את המשטרה

שלושה גנבים חמושים בנשק חם תכננו לקחת כסף ורכוש רב מבית אליו פרצו בלוס אנג'לס. אלא שבזמן שהם איימו עם רובים על בעלי הבית, נשמעו קולות בוקעים מחדר האמבטיה. תוך דקות התברר להם כי הקול שייך לבן הקטן של בני הזוג - שמזעיק את המשטרה

התושייה של הילד הצילה את המשפחה. אילוסטרציה (רויטרס)

ילד בן 7 הציל את הוריו מרוביהם של פורצים חמושים: במוקד 911 של המשטרה בלוס אנג'לס התקבלה הבוקר שיחה מילד מבוהל, המתחנן שיצילו את הוריו שהוחזקו כבני ערובה של גנבים חמושים. בזכות התושייה שהפגין הילד הקטן - ברחו השודדים מהבית מבלי שפתחו באש.

הגנבים פרצו לבית המשפחה בדרום קליפורניה בשעות הבוקר המוקדמות בשעה שהילד והוריו שהו בבית. "כשהם עם רובים איימו הפורצים על בני הבית כי ייקחו כל מה שברצונם", אמר לוטננט סטיב קני, השריף המקומי בלוס אנג'לס.

בהסתר הצליח הילד, יחד עם אחותו בת ה-6, להתחבא בחדר האמבטיה בזמן שהפורצים מכוונים אקדחים לעבר הוריהם בחדר הסמוך. "איזה בחור הולך להרוג את אמא ואבא שלי", אומר הילד המסכן למוקד החירום כשהוא מתקשה לנשום ומתחנן שיצילו את הוריו מהסכנה הגדולה. "תקראו לשוטרים, להרבה מהם...וגם לחיילים".

בשלב מסויים שמעו הפורצים את הקולות שבקעו מכיוון חדר האמבטיה, ופרצו את הדלת שהספיקו הילדים לנעול עוד לפני כן. אחד מהגנבים קלט את השיחה שמנהל הילד וחטף לו את השפופרת מהיד. כשהבין שמצידו השני של הקו נמצא מוקד החירום של המשטרה - החליט הגנב, יחד עם שותפיו לפשע, לנוס מהבית מבלי לקחת דבר - וחשוב אף יותר, מבלי לפגוע בבני המשפחה.

"ללא אומץ ליבו והתנהלותו הבוגרת של הילד בן ה-7, האירוע היה עלול להסתיים באופן טרגי", אמר אחד השוטרים שהגיעו לזירה, קפטן פט מקסוואל. השוטרים עדיין מחפשים אחר שלושת הפורצים שנמלטו מהמקום.