טבח על רקע דתי בניגריה: יותר מ-500 נרצחו

עשרות חיילים וכלי רכב משוריינים עושים את דרכם מאז שעות הבוקר לעבר הכפר דוגה נהווה במרכז ניגריה, בעקבות הטבח האכזרי שביצעו תושבים מוסלמים בתושבי השבט הנוצרי. יותר מ-500 בני אדם נרצחו עד כה בטבח האכזרי. "הם נכנסו לכפר וירו לכל עבר כדי להוציא את האנשים מהבתים", סיפר תושב הכפר שאיבד את אשתו ואת ילדיו

כוחות הצבא הניגרי פועלים מאז שעות הבוקר בניסיון להשתלט על המהומות שפרצו המוסלמים לנוצרים סמוך לעיר ג'וס שבמרכז ניגריה. עד כה דווח על 500 הרוגים בעימותים האלימים. עדי ראייה דיווחו על תושבים מוסלמים חמושים בסכינים ובחרבות שפשטו על שלושה כפרים נוצריים ופתחו בטיהור אתני.

נשיא המדינה הזמני של ניגריה, ג'ונתן גודלאק, הורה על מבצע מעצרים נרחב בניסיון לעצור את הטבח. עד כה נעצרו 95 מתפרעים שהשתתפו באלימות. בעקבות הטבח הורה הנשיא לכוחות הביטחון לעבור לכוננות עליונה, ולמנוע את גלישת המהומות לאזורים נוספים. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, מדובר בתושבים משבט פולאני, שמורכב ברובו מנוודים מוסלמים.

כלי התקשורת המקומיים דיווחו ממקום המהומות על תקיפה אכזרית של נשים וילדים שנתפסו במלכודת של חיות וברשתות דייגים בשעה שניסו להימלט מידי הפורעים המוסלמים. מוקד האלימות התרכז סביב הכפר דוגו נהווה. לאחר שטבחו בתושבי הכפר, שרפו הפורעים את בקתות הבוץ של התושבים והעלו את הכפר באש. מושל הכפר סיפר על כוחות חמושים וכלי רכב משוריינים שהגיעו הבוקר לכפר בעקבות המהומות.

התושבים המקומיים מסבירים שהמהומות שהחלו אמש הן תוצאה של יריבות בין שבט הפולאני לבין יריביו משבט הברום, שהוצתו בעקבות גניבה של עדרי בקר. המהומות, כך הם מסבירים, היא פעולת נקם על מעשה הגניבה. "הם ירו רק כדי להפחיד את האנשים ולגרום לצאת מהבתים", סיפר פיטר גיאנג, תושב דוגה שאיבד את אשתו ואת שני ילדיו. לדבריו, "הממשלה לא עשתה דבר כדי למנוע את הטבח האכזרי".