40,000 פרוצות בדרך למונדיאל

דרום אפריקה נערכת לגביע העולם בכדורגל במלוא המרץ, אבל חוץ מלסיים את בניית האיצטדיונים וההכנות להמוני התיירים שיציפו את המדינה, מודאגים שם מתופעה אחרת: עשרות אלפי נשים שיגיעו למכור את גופן בתקופת הטורניר. ראשי המשטרה המקומית: "אם את פרוצה - הכסף הגדול נמצא עכשיו בדרום אפריקה"

דרום אפריקה: לא רק כדורגל (רויטרס)

דרום אפריקה, המארחת את גביע העולם בכדורגל בקיץ הקרוב, מתכוונת להדק את השמירה לאורך גבולותיה - לא רק בגלל החשש מכנופיות פשע מרחבי אפריקה, אלא לקראת גל של אלפי נשים המתכוונות לעשות כסף מהמונדיאל - באמצעות מכירת גופן.

דייויד ביוור, איש רשויות הפיקוח על הגבולות בדרום אפריקה, טוען כי 16 אחוזים מהאוכלוסייה במדינה חיה היום עם נגיף האיידס. "אנו מאד מוטרדים מהעניין הזה", הוא אמר במסיבת עיתונאים בה דווח על הערכות המשטרה לטורניר.

על פי הפרסומים בדרום אפריקה, "נשים צפויות להגיע מכל רחבי העולם, במיוחד ממזרח אירופה, הכסף מדבר כאן ואם את פרוצה - הכסף הגדול נמצא עכשיו בדרום אפריקה".

 בדרום אפריקה מצפים ל 450,000 אוהדים מהעולם

בדרום אפריקה חוששים גם מההשפעה של המונדיאל על ילדי המדינה, הנמצאים בחופשה בזמן הטורניר. "ילדים מאזורים עניים ומשפחות עניות יתפתו לבוא ולעבוד בעיר הגדולה, כך הם עשויים למצוא את עצמם בתעשיית המין", נמסר מהמשטרה המקומית.

המשטרה טוענת עוד כי היא זיהתה מספר כנופיות בינלאומיות שהחלו לפעול בדרא"פ לקראת הטורניר. ג'ייקוב זומה, נשיא דרום אפריקה המבקר בבריטניה בימים אלה, אמר שהממשל שלו עושה כמיטב יכולתו כדי לצמצם את הפשע עד כמה שניתן. "אוהדי הכדורגל שמגיעים מהעולם כולו יהיו מוגנים", לדברי הנשיא.

לפחות 450 אלף אוהדים זרים יגיעו לדרום אפריקה לצפות במשחקי המונדיאל. בחברות הנסיעות בארץ אומרים שיותר מאלף ישראלים כבר רכשו חבילות תיור לדרום אפריקה לקראת אליפות העולם בכדורגל .