מול המצלמה: עיר בצ'ילה נשטפת בצונאמי

יותר משבוע אחרי שהאדמה רעדה בצ'ילה, צצים תיעודים מבהילים של הצונאמי ששטף את חופי צ'ילה בדקות שאחרי רעידת האדמה בעוצמה של 8.8 בסולם ריכטר. צפו בתמונות הנדירות

סרט וידאו שצולם במצלמת חובבים מראה את הרגעים המפחידים אחרי שהאדמה רעדה בצ'ילה לפני שבוע. התמונות צולמו בעיר פאנצ'ו בדרום המדינה, כמה דקות אחרי הרעידה בקונספסיון.

מאז האסון נמצאים היישובים והכפרים מסביב לעיר הבירה סנטיאגו ולעיר קונספסיון תחת עוצר, על מנת להשלים את מלאכת פינוי ההריסות והחילוץ. אלפי חיילים מוצבים בערים השונות שנפגעו, ומנסים לחלק את הסיוע הממשלתי ולמנוע מהומות.

ככל שחולפים הימים מאז רעש האדמה, עולים לרשת עוד ועוד קטעי וידאו המתעדים את האסון. השבוע התפרסמו תמונות חדשות של הרגעים שלאחר רעידת האדמה, בהן נראית עיירת חוף דיץ' במרכז צ'ילה, נשטפת כליל על ידי גל הצונאמי שנוצר בעקבות רעידת האדמה.

צ'ילה - המדינה היחידה שלא התריעה מפגיעת הצונאמי

עוד מתברר כי צ'ילה הייתה המדינה היחידה מבין 53 המדינות לחופי האוקיינוס השקט שלא הוציאה אזהרת צונאמי רשמית בשעות שלאחר רעידת האדמה, זאת כתוצאה מהכאוס המוחלט ששרר במדינה. זו הסיבה המרכזית לכך שתושבי החוף לא דאגו להתפנות מבתיהם למקומות יותר גבוהים. התוצאה: מאות הרוגים סמוך לחוף.

"הסיוע של הממשל מגיע באיחור רב, והחיילים לא מצליחים לשלוט במצב", אמרה קרוליין קונטררס, אחת המורות המתגוררת בבירה סנטיאגו. "בשכונה שלי אנשים החליטו להקים מליציות עצמאיות מפני שהאנשים כאן מבצעים מעשי שוד".