צפו: מישל אובמה משחקת אותה בקהאם

מישל אובמה שנלחמת בתופעת השמנת היתר בארצות הברית, יצאה להפגין יכולות על מגרש הכדורגל. הגברת הראשונה מנסה לעשות את מה שדיוויד בקהאם לא עשה - לגרום לאמריקנים לאהוב לשחק בכדור עם הרגל. צפו בדריבל הנשיאותי

כדורגל הוא אמנם הספורט הפופולרי בעולם, אבל דווקא האמריקנים לא ידועים באהבתם הגדולה לספורט הזה. הגברת הראשונה של המעצמה האמריקנית מישל אובמה - דווקא כן אוהבת את המשחק. מישל הציגה יכולות מרשימות במהלך פגישה של ארגוני בריאות אמריקנים עם אנשי הקהילות ההיספניות בוושינגטון.

שיתוף הפעולה נועד לספק לקהילות ההיספניות ב-25 ערים ברחבי ארצות הברית מתקני ספורט ומרפאות לבריאות המשפחה, שניים מהנושאים שהגברת הראשונה של ארצות הברית מקדמת. לכאן מישל אובמה הגיעה כדי לבלום את תופעת השמנת היתר והיא מקווה שהצעדים שלה על המגרש יעשו את מה שדיוויד בקהאם לא הצליח - להביא את הילדים לשחק עם הכדור ברגל. דוגמה אישית מהבית הלבן מגיעה בצורה חלקית בלבד, כשהנשיא מעדיף דווקא את מגרש הכדורסל.

לאחר האימון אמרה מישל: "אנחנו נחושים להתמודד עם אחד האיומים הרציניים ביותר לעתיד החברה - מגיפת השמנת היתר בארצות הברית של היום". במחקר שנערך לאחרונה בארצות הברית על ידי משרד הבריאות האמריקני נמצא שאחד מכל חמישה ילדים סובל מהשמנת יתר. מלבד הקשיים החברתיים, השמנת יתר גורמת לבעיות חמורות בלחץ הדם, סכרת, מחלות לב ושבץ מוחי.