תוך יממה: מספר ההרוגים בצ'ילה עלה ל-452

מספר ההרוגים בצ'ילה ממשיך לעלות: רשויות המדינה דיווחו בתוך יממה על גידול של 173 גופות בתוך יממה "אשר אותרו וזוהו בוודאות". זאת, לאחר שאתמול צומצם מספר הקורבנות מ-800 ל-279. עם זאת, מסבירים שהמספר צפוי לעלות בעקבות מספר הנעדרים הרב

רעש האדמה בצ'ילה יצר גם לא מעט בלבלול בקרב הרשויות במדינה: יממה לאחר שדווח כי מספר ההרוגים ברעידה שהוערך בכ-800 ירד ל-279, שבים גורמים רשמיים לעדכן את מספר הקורבנות.

גורמים במשרד הפנים בצ'ילה, דיווחו הלילה כי מספר הגופות שאותרו וזוהו בוודאות עומד על 452 בני אדם, גידול של כ-70% לעומת אתמול. סגן שר הפנים, פטריסיו רוסנדה, אמר כי 173 גופות שזוהו בוודאות, נוספו ב-24 השעות האחרונות לרשימת ההרוגים.

הנשיאה היוצאת מישל בשלט סופגת ביקורת רבה בימים האחרונים על ההתנהלות האיטית במדינה בכל מה שקור לטיפול בקורבנות ובנעדרים, וחוסר העקביות בדיווחים על מספר הקורבנות - רק הוסיף שמן למדורה.

במשרד הפנים של צ'ילה מדגישים כי לא מדובר במספר סופי כיוון ששישנם אנשים רבים שעדיין מוגדרים נעדרים. "מספר ההרוגים משתנה באופן תדיר", הסביר אתמול שר הפנים של צ'ילה פטריסיו רוזנדה. "זה יכול לקחת חודשים עד שנסיים להרכיב את הרשימה בגלל שאחת הבעיות ממנה אנחנו סובלים כתוצאה מהאסון היא חוסר ודאות".

בעקבות האסון הכריזה נשיאת צ'ילה על שלושה ימי אבל שיתחילו ביום ראשון הקרוב. אמש הורגשו בצ'ילה רעידות משנה נוספת בעוצמה בינונית בסמוך למוקד למוקד הרעש שהתרחש ב-27 בפברואר.

צ'ילה הייתה היחידה שלא הזהירה מפני צונאמי

מאז האסון נמצאים היישובים והכפרים מסביב לעיר הבירה סנטיאגו ולעיר קונספסיון תחת עוצר, על מנת להשלים את מלאכת פינוי ההריסות והחילוץ. אלפי חיילים מוצבים בערים השונות שנפגעו, ומנסים לחלק את הסיוע הממשלתי ולמנוע מהומות.

ככל שחולפים הימים מאז רעש האדמה, עולים לרשת עוד ועוד קטעי וידאו המתעדים את האסון. השבוע התפרסמו תמונות חדשות של הרגעים שלאחר רעידת האדמה, בהן נראית עיירת חוף בשם דיץ', במרכז צ'ילה, נשטפת כליל על ידי גל הצונאמי שנוצר בעקבות רעידת האדמה.

עוד מתברר כי צ'ילה הייתה המדינה היחידה מבין 53 המדינות לחופי האוקיינוס השקט שלא הוציאה אזהרת צונאמי רשמית בשעות שלאחר רעידת האדמה, זאת כתוצאה מהכאוס המוחלט ששרר במדינה. זו הסיבה המרכזית לכך שתושבי החוף לא דאגו להתפנות מבתיהם למקומות יותר גבוהים. התוצאה: מאות הרוגים סמוך לחוף.

"הסיוע של הממשל מגיע באיחור רב, והחיילים לא מצליחים לשלוט במצב", אמרה קרוליין קונטררס, אחת המורות המתגוררת בבירה סנטיאגו. "בשכונה שלי אנשים החליטו להקים מליציות עצמאיות מפני שהאנשים כאן מבצעים מעשי שוד".

האסון בצ'ילה - סיקור מיוחד:

תיעוד: עיירת החוף נשטפה מול המצלמות

רעידת אדמה בעוצמה 8.8 בסולם ריכטר בצ'ילה

עדויות מרעידת האדמה: "המלון רעד והכל התחיל ליפול"

מצלמות האבטחה תיעדו את הרגע בו רעדה האדמה בצ'ילה