ההורים שיחקו במחשב - הבת גוועה ברעב

זוג הורים מדרום קוריאה שקעו במשחק המחשב החדש, בו טיפחו "בת וירטואלית". בחלוף הזמן הם פשוט שכחו שיש להם בת אמיתית, שגם אותה צריך להאכיל וגם לה צריך להעניק תשומת לב. למרבה הזוועה הבת גוועה למוות מרעב, והזוג עדיין לא מבין מה לא בסדר

המשחק עלה בחייה של הפעוטה. אילוסטרציה (חדשות 2)

במשחקי אקשן רבים במחשב ניתנת לנו האפשרות להרוג את ה"רעים" במכות, כלי נשק או תחבולות יוצאות דופן. מקרה נדיר במיוחד הוא שמשחק מחשב גם הורג אנשים חיים: זה בדיוק מה שקרה לבני זוג מדרום קוריאה, שמתוך אהבתם הרבה למשחקי מחשב - גרמו ברשלנותם למותה של בתם הפעוטה.

זוג ההורים, דאם קים-צ'ול בן ה-41 ואשתו צ'וי מי-סון בת ה-25, המכורים למשחקי מחשב, הזניחו את בתם הפעוטה שהורעבה למוות. זאת בזמן שבני הזוג גידלו ילדה אחרת - וירטואלית. בני הזוג בילו יותר מ-12 שעות ביום במשחקי מחשב בנקודות אינטרנט שונות במדינה, ונהגו להשאיר את בתם בת ה-3 חודשים בדירה לבדה.

מחקירת המשטרה המקומית עולה כי בני הזוג היו עסוקים הרבה יותר בחייהם הוירטואליים - מאשר בחייהם האמיתיים. הם גידלו ילדת "אווטאר" במשחק "סקנד לייף", ובמשך כל הזמן הזה בתם האמיתית הייתה צריכה להסתדר עם בקבוק חלב אחד ביום.

"קמנו בבוקר וגילינו שהיא מתה"

הזוג קרא לכוחות ההצלה כאשר חזרו מעוד אחד מפרקי הזמן הארוכים אותם השקיעו במשחק המחשב שלהם, לאחר שגילו את בתם הפעוטה מתה בביתם. "קמנו בבוקר וגילינו שהיא מתה", ניסו לטעון בפני השוטרים, אך החוקרים לא "קנו" את גרסת הזוג, במיוחד לאור מצבה החמור של הפעוטה. "זה היה נראה כאילו היא הורעבה למוות", סיפר מי שניתח את גופת הפעוטה.

נראה שהפעוטה אכלה כראוי בתקופה בה הייתה באחריות סבתה, אך לאחר שההורים השיבו את הילדה לחזקתם, מצבה הבריאותי התדרדר משמעותית - עד שמתה. לזוג המזניח הייתה תגובה מעניינת לאחר המוות: "עקב ייסורי המצפון לא שיחקנו בשום משחק מחשב במשך חמישה חודשים שלמים", הם אמרו.