מול המצלמה: גל ענק פוגע בספינת התענוגות

שייט תענוגות של ספינה שהפליגה מספרד לאיטליה הפך אמש תוך שניות לטרגדיה. גלים בגובה 10 מטרים פגעו בספינה, זרעו הרס והביאו למותם של שני נוסעים. סרטון וידאו יוצא דופן שצולם בתוך הספינה מתעד את פגיעת הגל ואת הפאניקה ההמונית שבאה לאחר מכן. צפו בתיעוד

נוסעי ספינת התענוגות ששטה לה אמש בנחת בים התיכון לא תיארו לעצמם ששייט התענוגות יהפוך לסיוט. לפתע, בלי כל הכנה מוקדמת, הכו בדופן הספינה גלי ענק בגובה עשרה מטרים, שטלטלו את הספינה בחוזקה. חלונות הספינה התנפצו מעוצמת הפגיעה וכמויות גדולות של מים הציפו את הסיפון.

האירוע התרחש במהלך שיט של הספינה הקפריסאית "לואיס מג'סטי", שהפליגה מברצלונה שבספרד לגנואה שבאיטליה, ועליה 1,350 נוסעים ו-580 אנשי צוות. הגל הענק טלטל את הספינה, פגע בחלונותיה, שבר אותם והציף את הספינה.

אחד הנוסעים שהבחין בעוצמת הגל הראשון לא איבד את העשתונות, שלף מצלמה והחל לתעד את האירוע. בסרטון נראים הנוסעים המבוהלים שניות לפני פגיעת הגל הענק, כשהם מנסים להימלט ולמצוא מחסה, משימה קשה לאנשים שנמצאים בלב ים.

בשניות שאחרי הפגיעה, תועד הסיפון המוצף ובו רהיטים ששטים מצד לצד. כתוצאה מהפגיעה נהרגו שני תיירים וארבעה אחרים נפצעו. בעקבות האירוע הקשה, ביקש צוות הפיקוד של הספינה לעגון בנמל ברצלונה שבספרד, שם המתינו אמבולנסים וצוותים רפואיים שפינו מהמקום את הפצועים. משמר החופים היווני דיווח כי שני ההרוגים הם אזרח גרמני ואזרח איטלקי.