רוסיה: יותר מ-100 טנקים נמצאו זנוחים בצד הכביש

נראה שלצבא הרוסי אין מה לעשות עם מצבורי הנשק העצומים שלו, אחרת קשה להסביר את הסיפור הבא: מטיילים גילו למעלה מ-100 טנקים מסוג T-80 נטושים בצד הדרך בהרי אורל. "הכל שם נגיש ואיש לא שומר", מספר העיתונאי שצילם את הטנקים, "לא היה שם איש מהצבא". כך זה נראה

אם תמיד חלמתם על טנק רוסי ישן משלכם - זה הזמן לנסוע לרוסיה: למעלה מ-100 טנקים של צבא רוסיה נזנחו בהרי אורל. איש לא ידע עליהם, עד אמש.

אתר החדשות הרוסי LIFE.RU העלה תיעוד וידאו בו נראים מטיילים המטפסים להנאתם על הטנקים הרוסים מדגם T-80 שהוחנו והוזנחו לפני שנים, כך זה נראה, בסמוך לכביש, כ-100 ק"מ מהעיר הגדולה באיזור, יקטרינבורג.

"אנשי הכפר הסמוך חמינשלובסקי התקשרו אלינו", סיפר העיתונאי אנדרי גורבנוב לאתר הרוסי אחרי שצילם את הטנקים. "הם אמרו שיש לא רחוק משם מאות טנקים ואיש לא שומר עליהם, החלטנו ללכת ולבדוק את זה. הלכנו לשם ולהפתעתנו, היו שם בערך 200 טנקים שעמדו שם. אם משהו רוצה אפשר להגיע לשם ולהיכנס, הכל שם נגיש ואיש לא שומר, לא היה שם איש מהצבא".

לאן הולכים הטנקים כשאין מלחמות?

בצבא הרוסי הגיבו לידיעה ומסרו כי "הכלים הצבאיים נמצאים בתהליך העברה מהבסיס בילנסקי לבסיס הצבא בקמישלובסקי", ובמקביל הוציאו מנופים שהגיעו לפנות את הטנקים הנטושים מהאזור בו נמצאו.

בסוף השבוע פירסם העיתון "ניוזוויק" כי רוסיה מייצאת כמויות נשק גדולות מאוד למדינות אמריקה הלטינית ולאפריקה, אבל גם בקרמלין מודים היום שאין למדינה מה לעשות עם עשרות אלפי הטנקים שהתעשיות הבטחוניות הרוסיות מייצרות.