מחפשת בעל טוב? טוסי לנורווגיה

סוציולוגים מאוניברסיטת אוקספורד ערכו מחקר חובק עולם וגילו שכשמדובר בניקיון, החתלה, בישול וקניות - אין כמו הבעלים הנורווגים. הנשים הנורווגיות לא חושבות שהן בנות מזל בצורה יוצאת דופן – הן חושבות שזה הדבר הטבעי והנכון

אם חשוב לך שהגבר שלך ייקח חלק בעבודות הבית, כדאי שתטוסי לנורווגיה - יש סיכוי שדווקא שם תמצאי את הגבר המושלם. חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד הבריטית ערכו מחקר חובק עולם וגילו שכשמדובר בניקיון, החתלה, בישול וקניות - אין כמו הבעלים הנורווגים.

הנשים הנורווגיות מסכימות עם הקביעה. קריסטינה וובלה מאוסלו אומרת: "אני חושבת שזה נכון, אני חושבת שהאישה הנורווגית מצפה מהבעל שלה לעזור לה ולתמוך בה. הם עושים את החלק שלהם בעבודות הבית, מפני שלשנינו יש עבודות ולשנינו יש ילדים. כך זה צריך להיות".

ליב לופטהנזה, עורכת עיתון בנורווגיה אומרת ש"הנשים בנורווגיה מצפות מהגברים שלהן לעשות את חלקם בעבודות הבית. אנחנו לא ממש מתרגשות מזה, אנחנו מצפות לזה - זה טבעי".

מאחורי כל בעל משקיע, עומדת אישה מוצלחת

כן, הנשים בנורווגיה לא חושבות שזה כזה סיפור גדול - עבורן זה פשוט טבעי. הגברים מקווים שזה לא תהליך שבסופו הם יהיו משועבדים לחלוטין לרצונה של האישה. לסה ביי, דוגמה ומופת לבעלים אומר: "אני לא חושב שבסופו של דבר הגבר יעשה את כל העבודות. אני חושב שזה יתחלק שווה בשווה. כך זה יהיה הוגן יותר.

אנחנו כבר יודעים שהנשים בנורווגיה מקבלות את חופשת הלידה הארוכה בעולם, יש להן תנאים סוציאליים נוחים מאוד, עכשיו יהיה מעניין לקרוא מחקר נוסף - על יכולותיה של האישה הנורווגית.