הודו: 15 מתו ו-6 התעוורו משתיית אלכוהול זול

חגיגות פסטיבל הצבעים ה"הולי" של דת ההינדו הסתיימו באסון, לאחר ש-15 כפריים מתו כתוצאה משתיית אלכוהול מורעל, ושישה בני אדם נוספים איבדו את מאור עיניהם. הסיבה לטרגדיה: קוטל מזיקים שהוחדר לנוזל במטרה להעלות את רמת השפעת האלכוהול

קוטל מזיקים הוחדר לשתייה הזולה. אילוסטרציה (רויטרס)

לפחות 15 בני אדם נהרגו ושישה נוספים התעוורו בעקבות שתיית אלכוהול מורעל בצפון הודו. הסיבה המוערכת לאסון: כימיקלים או חומר קוטל מזיקים שהוחדרו למשקה כדי לשפר את השפעתו. 

בשבוע האחרון חוגגים ההודים את פסטיבל הצבעים ה"הולי" של דת ההינדי. במסגרת האירוע נוהגים המקומיים לזרוק אבקה צבעונית ולהשפריץ מים אחד על השני. רבים, כמיטב המסורת, מציינים את החג בשתיית אלכוהול.

יותר מ-25 מיליון ליטר של אלכוהול לא חוקי

הפעם הסתיים הפסטיבל שרבים מצפים לו - באסון. על פי הדיווחים המקומיים, כתוצאה משתיית הנוזל מתו 15 בני אדם, משני כפרים עניים שכנים, לאחר ששתו אלכוהול זול. שישה נוספים איבדו את מאור עיניהם. במשטרה ציינו כי ככל הנראה קוטל מזיקים או כימיקלים שהוחדרו לנוזל הם שגרמו לטרגדיה. "אין זו הפעם הראשונה שאנשים קיפחו את חייהם באותו המחוז בגלל משקאות משכרים באיכות נמוכה", הוסיפו.

במהלך השבוע האחרון החרימה המשטרה ההודית יותר מ-25 ליטרים של משקאות אלכוהוליים לא חוקיים במחוז, אחרי ש-120 איש נהרגו בשנה שעברה מהרעלות למיניהן.