צ'ילה: עיירת חוף נשטפה בצונאמי - מול המצלמה

ככל שחולפים הימים מאז האסון הכבד בצ'ילה, עולים עוד ועוד קטעי וידאו המתעדים את מימדי ההרס העצום שאחרי רעידת האדמה. בתיעוד חדש נראית עיירת חוף נשטפת כליל כתוצאה מהצונאמי שהיכה בעקבות הרעידה. הרשויות המקומיות: לפחות 723 הרוגים נמנו עד כה

שלושה ימים חלפו מאז רעדה האדמה בצ'ילה, ובמדינה מלקקים את הפצעים וממשיכים בפעולות החילוץ וההצלה של ניצולים. היום הודיעו הרשויות המקומיות כי מניין ההרוגים באסון הכבד עומד נכון לעכשיו על 723 בני אדם לפחות.

היישובים והכפרים מסביב לעיר הבירה סנטיאגו ולעיר קונספסיון נמצאים תחת עוצר מאז האסון, על מנת להשלים את מלאכת פינוי ההריסות והחילוץ. אלפי חיילים מוצבים בערים השונות שנפגעו, ומנסים לחלק את הסיוע הממשלתי ולמנוע מהומות.

העיירה נשטפה מהצונאמי

ככל שחולפים הימים מאז רעש האדמה, עולים לרשת עוד ועוד קטעי וידאו המתעדים את האסון. היום התפרסמו תמונות חדשות של הרגעים שלאחר רעידת האדמה, בהן נראית עיירת חוף בשם דיץ', במרכז צ'ילה, נשטפת כליל על ידי גל הצונאמי שנוצר בעקבות רעידת האדמה.

היום התברר כי צ'ילה היא המדינה היחידה מבין 53 המדינות לחופי האוקיינוס השקט שלא הוציאה אזהרת צונאמי רשמית בשעות שלאחר רעידת האדמה, זאת כתוצאה מהכאוס המוחלט ששרר במדינה. זו הסיבה המרכזית לכך שתושבי החוף לא דאגו להתפנות מבתיהם למקומות יותר גבוהים. התוצאה: מאות הרוגים סמוך לחוף.

"הסיוע של הממשל מגיע באיחור רב, והחיילים לא מצליחים לשלוט במצב", אמרה היום קרוליין קונטררס, אחת המורות המתגוררת בבירה סנטיאגו. "בשכונה שלי אנשים החליטו להקים מליציות עצמאיות מפני שהאנשים כאן מבצעים מעשי שוד".

האסון בצ'ילה - סיקור מיוחד:

רעידת אדמה בעוצמה 8.8 בסולם ריכטר בצ'ילה

עדויות מרעידת האדמה: "המלון רעד והכל התחיל ליפול"

מצלמות האבטחה תיעדו את הרגע בו רעדה האדמה בצ'ילה