מוצרט היהודי: הילד שמשגע את העולם

איתן בורטניק הקטן עדיין לא בן 10, אבל החוזים עליהם הוא חתום לא היו מביישים סופרסטארים גדולים בהרבה. איתן מספר כי הכישרון למוזיקה התגלה אצלו עוד שהיה בחיתולים, ומאז הוא פשוט לא מפסיק לשיר ולנגן על הבמות הכי נחשבות ועם האמנים הכי מפורסמים בארה"ב. צפו בכישרון היהודי שמשגע את העולם

דברים גדולים מגיעים באריזות קטנות: איתן בורטניק הוא אחת ההוכחות החיות מאחורי המילים הללו. בורטניק, בקושי בן 9, הוא ילד יהודי חביב מפלורידה שבארה"ב. למרות גילו הצעיר הוא כובש בסערה את אולפני ההקלטות ונחשב לדבר הבא בתעשיית המוזיקה העולמית.

הקריירה הקצרה של בורטניק הצעיר החלה כבר בגיל שש במסע הופעות ברחבי ארה"ב, ומאז הוא פשוט לא מפסיק לנגן ולשיר. החודש הוא אף זכה לקבל חוזה מיוחד מאחת מתחנות הטלוויזיה הציבוריות בארה"ב, ובכך קבע היסטוריה כנגן הצעיר ביותר שמוחתם על חוזה בגוף שידור ציבורי.

איתן נחשב לילד פלא בעיקר מכיוון שהוא לא יודע לקרוא תווים, אלא שומע מנגינה ומצליח לחזור עליה בעזרת השמיעה האבסולוטית שלו. "הצקתי להורים שלי ורציתי ללכת לשיעורי פסנתר", סיפר בורטניק,"אבל הם אמרו לי שאני קטן מדי, אז הלכתי לנגן על פסנתר הצעצוע שלי והקשבתי לבייבי איינשטיין. ברגע שההורים שלי שמעו אותי, הם שלחו אותי מיד לשיעורי פסנתר".

לאחרונה איתן לקח חלק בחידוש השיר "we are the world" למען נפגעי האסון בהאיטי, יחד עם כוכבי על כמו וויטני יוסטון וסנופ דוגי דוג. איתן גם דואג שלא לשכוח את חבריו היהודים והוא מגייס כספים למען תנועת חב"ד. לנו רק נותר ליהנות מהכישרון הצעיר.