בריטניה: הבת התחתנה ואחרי 10 דקות מתה האם

כשדארן וג'מה תכננו להתחתן הם לא חלמו על חלוקים לבנים ומזרקים. אבל משאלתה האחרונה של אם הכלה הגוססת מסרטן שינתה את התכניות. בני הזוג החליטו להינשא בבית החולים בו מאושפזת האם – ואז, רגע אחרי שבאו השניים בברית הנישואים, היא החזירה בחיוך את נשמתה לבורא

הגשימה את המשאלה לפני שמתה. סוזן הופ (דיילי מייל)

לסוזן הופ הבריטית הייתה רק משאלה אחת: להיות נוכחת בחתונתה של בתה לפני שתמות מסרטן השד. לשמחתה, התמלאה המשאלה - אך עשר דקות אחרי שבתה אמרה את ה-"I do" המסורתי קבעו הרופאים את מותה של האם.

במהלך השבועות המעטים שלפני החתונה ניסו דארן ראסל וג'מה הופ בני ה-28 להשיג רישיון מיוחד בשביל לערוך את טקס החופה בבית החולים, כדי לאפשר לאמא סוזן להיות נוכחת ברגע המרגש ביותר בחייה של בתה. סוזן סבלה בנוסף לסרטן השד גם משלושה גידולים סרטניים גדולים במוחה והרופאים לא הותירו לה סיכוי לחיות.

קרובי המשפחה דיווחו כי האם התמלאה בדמעות במהלך טקס החופה עצמו, בסיומו העניקה לבתה חיבוק גדול, כשהיא בוכה, אך מאושרת מהגשמת המשאלה. עשר דקות לאחר מכן, כשהצליחה לנצח את המרוץ אחר הזמן, יכולה הייתה סוזן למות בשלווה.

"לא אתחתן אם אמא לא תהיה בטקס"

ארגון החתונה במקום שאינו כנסיה אינו פשוט מאחר שהצמד רצה לבוא בברית הנישואים בטקס דתי. עם זאת, הסכים הארכיבישוף של מחוז קנטרבורי להעניק את הרישיון המיוחד כדי להגשים את המשאלה של האם.

"מאז שהייתי ילדה קטנה לא היה רגע חשוב גדול בחיים שלי שאמא לא הייתה נוכחת בו", אמרה ג'מה בעצב. "היא הייתה החברה הראשונה שלי והייתה אמורה להיות גם השושבינה שלי. תמיד אמרתי שאני לא אתחתן אם אמא לא תוכל להיות בטקס".

לדברי ג'מה, היא הרגישה לפי התגובות של אמה כי הזמן קצר עד שתחזיר את נשמתה לבורא. "הלב שלה דפק בחוזקה והיא לחצה לי את היד חזק, כאילו ניסתה להגיד לי למהר ולהתחתן", היא סיפרה.

"ערכנו את הטקס וברגע שהוא הסתיים, מיהרתי אליה, חיבקתי אותה ואמרתי לה תודה רבה. היא הזילה דמעה, הניחה את הראש בחזרה על הכרית ונשמה את הנשימה האחרונה שלה. אני יודעת שהיא החזיקה מעמד בשבילי", הוסיפה ג'נה בהתרגשות.