דוגמנית העל הראשונה בכסא גלגלים

שנון מוריי נפצעה בחוליות הצוואר כשהייתה ילדה ומאז היא מרותקת לכסא גלגלים, אבל יופיה הטבעי לא נפגע. היא אמנם לא יכולה לצעוד על מסלול הדוגמנות, אבל היא כן יכולה להיות כוכב עולה בעולם האופנה. עכשיו, אחרי שהפכה לפנים מוכרות, היא קוראת למהפכה בעולם הדוגמנות. צפו בראיון עם הדוגמנית הנכה

יפה על גלגלים: הדוגמנית שנון מוריי היא דוגמנית העל הראשונה בעולם - על כיסא גלגלים. שנון משמשת כיום כפנים (והגוף) הרשמיים של רשת האופנה הבריטית "דבנהאם", אך סיפור הילדות שלה קשה למדי: כשהייתה ילדה היא שברה את חוליות הצוואר, ומאז שתי רגליה משותקות.

"הגיע הזמן שתעשיית האופנה, שמעסיקה מיליוני בני אדם ורושמת הכנסות של מליוני ליש"ט, תפסיק להיות מיועדת רק לשכבות הבאות - ותתפתח", היא אומרת בראיון לרשת "סקיי" הבריטית.

פועלת למען שינוי הפנים של עולם האופנה

כצפוי, מנצלת שנון את מצבה הייחודי כדי לקדם את השונה ואת האחר בעולם האופנה. "נוצר מצב בו נשים מרגישות לא נוח עם עצמן. הן עוברות ניתוחים או דיאטות קשות כדי לשנות את עצמן ולאבד משקל - ובכך להרגיש טוב יותר", היא אומרת. "אבל היום, יותר ויותר נשים מדגמנות בגדים - שאלו שקונות אותם כלל לא דומות להן".

שנון סבורה שעולם האופנה והדוגמנות עומד לקראת שינוי. "אם עולם האופנה ועיתוני האופנה יראו את השתקפותה של החברה באופן טוב יותר, נרגיש טוב יותר עם עצמנו", לדבריה של הדוגמנית. "נערות בנות עשרה מרגישות צורך להתאים את עצמן לסטנדרטים לא הגיוניים שיוצרים בעזרת פוטושופ וניתוחים פלסטיים".