גם ל"זומבים" יש זכות דיבור

חבורה של מפגינים בארצות הברית שהתחפשה ל"זומבים" שנעצרו במהלך הפגנה נגד תרבות הצריכה האמריקנית פנו לבית משפט לערעורים שיאפשר להם לתבוע את המשטרה המקומית בגין של מעצר שווא ופגיעה בחופש הדיבור

הם עטו על עצמם איפור שגרם להם להראות כזומבים. אילוסטרציה (חדשות 2)

מיוחד לפורים- האומנם "זומבים", הדמויות המוכרות מסרטי אימה סוג ב' בארצות הברית הם יצורים שהיו בעבר בני אדם, מתו וקמו לתחייה אך גם להם מגיעה זכות הדיבור כמו לבני אדם רגילים, כך קבע בית משפט בארצות הברית.
בערעור שהתקבל על ידי בית משפט במיניאפוליס, התיר הרכב של שלוש שופטים לחבורה של "זומבים" או יותר נכון קבוצה של מפגינים שהתחפשו ל"זומבים" לתבוע את המשטרה המקומית על כך שעצרו אותם בזמן הפגנה.

שופטי בית המשפט הגבוה ברוב של שניים מול אחד, החליטו כי למשטרה לא הייתה כלל סיבה לעצור את המפגינים שעטו על עצמם איפור, ציירו עיגולים שחורים סביב העיניים וטבלו בדם מזויף מה שהקנה להם את המראה של "החיים המתים".

החבורה שמנתה שבעה "זומבים" הפגינה במרכז קניות במיניאפוליס נגד תרבות הצריכה של העם האמריקני. הם צעדו ברחבי המרכז המסחרי וצעקו לעבר הקונים: "תביא לי את המוח שלך" וגם "ניקיון מוח במעבר חמש" הקריאה המוכרת ממרכולים וסופרים.
התיקים שנשאו עימם המפגינים הכילו מה שתואר על ידי המשטרה המקומית כ-"מה שעשה רושם של כלי נשק להשמדה המונית" מה שלמעשה היה אוזניות ורמקולים.

"המעצר היה ללא סיבה נראית לעין"

לאחר ששוחררו ממעצר של שני לילות, פנו המפגינים לבית המשפט המקומי על מנת לתבוע את המשטרה על מעצרם בטענה של מעצר שווא ופגיעה בחופש הדיבור אך בית המשפט דחה את תביעתם.
המפגינים לא ויתרו ופנו לבית משפט גבוה לערעורים על מנת להפוך את החלטת בית המשפט הראשון. לאחר דיונים כאמור התקבל ערעור המפגינים והם יכלו לחזור ולתבוע את משטרת מניאפוליס על סכום של 50,000 דולרים בגין מעצרם.

בכתב הדין של השופטים נכתב כי "מעצר קבוצת המפגינים שמצטיירים כשוחרי שלום אשר הפגינו בצורה יצירתית, השמיעו מוזיקה, קראו קריאות והתחפשו לזומבים היה ללא סיבה נראית לעין לאדם הסביר".