מעונות הסטודנטים נסגרו בגלל "לסביות משתוללות"

27 תלמידים הומוסקסואלים ולסביות סולקו מביה"ס בדרא"פ בגלל נטיותיהם המיניות. בנוסף, מעונות הסטודנטים נסגרו לאחר שזוג לסביות נצפה בו כשהוא מתנשק ומקיים יחסי מין סוערים. פעילי זכויות אדם במדינה מגדירים את החלטת בית הספר כ"מוגזמת מדי"

הלסביות התנשקו והמעונות נסגרו (רויטרס)

זו הייתה נשיקה קטלנית: גורמים במשרד החינוך בדרום אפריקה חוקרים בימים אלו תלונה כי המעונות בבית ספר במחוז קוואזולו נסגרו לאחר שזוג לסביות שמתגוררות במקום נצפו כשהן מתנשקות ומקיימות יחסי מין סוערים. בנוסף, סולקו מהלימודים 27 תלמידים בבית הספר לאחר שהיו מעורבים במערכות זוגיות חד מיניות.

לדברי תלמידים בבית הספר, ההנהלה מתנכלת פעמים רבות לאלו שנמצאים במערכת זוגית חד מינית. פעילי זכויות אדם במדינה ביקרו את ההחלטה לסגור את המעונות ולסלק את התלמידים וכינו אותה "מוגזמת מדי".

מאחר שמדובר בבית ספר בתנאי פנימייה, בו לומדים תלמידים רבים שאין להם בית או שאינם רצויים שם, נאלצו חלק מאלו שסולקו למצוא לעצמם דיור זמני בבתים בשכונות באזור בית הספר. דוברת משרד החינוך הדרום אפריקני, שילה מלוטשאווה, צוטטה בעיתון מקומי כשאמרה שלבית הספר לא הייתה הזכות לנהוג כפי שנהג, רק בגלל הנטיות המיניות של התלמידים.

דרום אפריקה היא המדינה האפריקנית היחידה שמבטיחה להומואים וללסביות את החופש מפני הפליה. עם זאת, לדברי פעילי זכויות אדם, במקרים רבים נפגעים זכויותיהם.