האם הלוויתן הרצחני ישוב להופיע למרות התקיפה?

בפלורידה ממשיכים לחקור כיצד הרג הלוויתן טילי את המאמנת הוותיקה שלו, אך מדגישים כי אין כוונה להרדים אותו למרות התקיפה. "מוקדם מדי להגיד שטילי לא יופיע שוב מול קהל", ציינו בפארק "עולם המים"

בזמן שהאמריקנים ממשיכים לנסות ולהבין כיצד חטף הלוויתן טילי את המאמנת שלו והטביע אותה למוות, אומרים בפארק "עולם המים" בפלורידה כי ייתכן והקריירה הבימתית של הרוצח גדול המימדים טרם הסתיימה.

"אני חושב שזה מוקדם מדי להגיד שטילי לא יופיע שוב מול קהל", ציין אחד העובדים במקום, וביקש להדגיש כי למרות התקיפה אין כוונה להרדים את הלוויתן ששוקל יותר מחצי טון וכבר הרג שני בני אדם בעבר.

ב"עולם המים" מוספים כי בכוונתם להמשיך ולחקור את האירוע בו נהרגה דון ברנקו, המאלפת הוותיקה שעבדה לא מעט שנים עם טילי. "עלינו להעריך מחדש את הליך האימונים ולבצע שינויים כדי להבטיח שדבר כזה לא יקרה שנית", הסבירו בפארק.

עדי ראייה סיפרו בתחילה כי טילי עלה מן המים, תפס את המאמנת במותניה, גרר אותה מטה, הטיח את גופה בדפנות הבריכה ומשך אותה אל המצולות. כאשר הגיעו צוותי הרפואה כבר היה מאוחר מדי וכל שנשאר להם היה לקבוע את מותה. חקירת האירוע נמשכת עד לבירור כל נסיבות המקרה. בקליפורניה הופסקו הופעות לווייתנים דומות בכל פארקי המים.

למאמנים אסור היה להיכנס לבריכה

לפי דיווחים בעיתונים המקומיים באורלנדו, ידוע הלוויתן, העונה לשם טילי, בעבר המפוקפק שלו שכולל בין השאר את מעורבותו בטביעה של מאמנו לשעבר בקולומביה הבריטית בשנת 1991. לאחר אותו אירוע נמכר טילי לפארק באורלנדו.

בשנת 1999 היה טילי מעורב בעוד אירוע כאשר מצאו הרשויות בפלורידה גופת אדם כאשר הוא שוכב ערום לצד בריכתו של הלווייתן. במקרה זה נטען כי אותו אדם נכנס למתחם ככל הנראה לאחר שעות הביקור וטבע במים הקרים כתוצאה מהיפותרמיה.

אדם שעבד הפארק המים באורלנדו אמר לתקשורת שטילי נשמר בבריכה נפרדת ואסור היה למאמנים להיכנס למים בה שהה עקב עברו המסוכן.