צפו: נשיא האיחוד האירופי מושפל

"יש לך כריזמה של שטיח, איש לא מכיר אותך, ככל שתקדים לעזוב את התפקיד, כך ייטב", אלו רק חלק מהדברים שחבר הפרלמנט הבריטי פרג' אמר לנשיא הפרלמנט האירופי - הרמן ואן רומפוב. הנשיא האומלל לא ידע היכן להתחבא במשך דקות ארוכות בהם הוא ספג עוד ועוד, באירופה - גם זה קורה

חבר פרלמנט בריטי חסר המעצורים נייג'ל פרג', הידוע בהתנגדותו לאיחוד האירופי, הדהים היום את עמיתיו באיחוד כשעמד במשך דקות ארוכות והשתלח בנשיא הפרלמנט האירופי הרמן וואן רומפוי: "יש לך כריזמה של שטיח וצורה של פקיד בנק בדרגה נמוכה. השאלה שאני רוצה לשאול, שכולנו שואלים היא: מי אתה? אני אף פעם לא שמעתי עליך, אף אחד באירופה לא שמע עליך, הייתי רוצה לשאול אותך הנשיא - מי בדיוק הצביע בשבילך?".

חלק מחברי הפרלמנט שנכחו באולם הריק ניסו להביע את הבוז שלהם כלפי האיש שעומד בראש הפרלמנט, אבל לשווא. גם צעקות בוז לא עצרו את פרג', הוא לא הפסיק: "אני יודע שהדמוקרטיה אינה פופולרית עבור חבר'ה כמוך, איזו מערכת שמייצגת מי מהבוחרים באירופה בחר בך? האם זו הדמוקרטיה האירופית?".

והוא לא הפסיק: "אני אומר את הדברים מפני שאתה לא מסוגל לשלוט ואתה מסוכן. אני אומר את הדברים כי אני יודע שאתה מתכוון להיות המוציא להורג של הדמוקרטיה האירופית ושל אומות אירופה, נראה לי שאתה מתנגד לעצם קיומן של מדינות באירופה. אולי זה בגלל שאתה מגיע מבלגיה, שהיא למעשה לא ממש מדינה".

הנשיא וואן רומפוי ישב המום ולא ידע כיצד להגיב. הוא התפתל בכיסאו, התאפק לא לצעוק או לבכות כשהבריטי המשיך ואמר: "אני יכול להגיד בבטחה שאני מדבר בשמם של רוב הבריטים - אנחנו לא מכירים אותך, אנחנו לא רוצים אותך וככל שתעזוב מוקדם יותר את התפקיד, כך ייטב", סיכם החבר פרג' וירד מהדוכן.