פלורידה: הלווייתן חשוד ברצח

לווייתן קטלני הרג אתמול את המאמנת שלו לאחר שזו נפלה לבריכה בו שהה. מדיווחים של עדי ראייה עולה כי טילי הלווייתן תפס את המאמנת, גרר אותה אל המים ושם ככל הנראה טבעה למוות. זו לא הייתה הפעם הראשונה בה טילי גרם למות האדם שאימן אותו

פארק חיות הים באורלנדו עוד לא ידע אסון שכזה - אחת מהמאמנות הבכירות ביותר, דון ברנשו, נהרגה בבריכת הלווייתנים לאחר שהותקפה על ידי לווייתן מסוג אורקה קטלן.

לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, נהרגה המאמנת, בעלת ניסיון של 16 שנים באימון לווייתנים ודולפינים, זמן קצר לפני תחילת מופע בבריכה בפארק. לאחר שהותקפה המאמנת פונה קהל הצופים מן המקום באופן מידי.

לגבי האירוע ונסיבותיו התקבלו דיווחים סותרים. עדי ראייה סיפרו בתחילה כי הלוויתן עלה מן המים, תפס את המאמנת במותניה, גרר אותה מטה, הטיח את גופה בדפנות הבריכה ומשך אותה אל המצולות. עם זאת, ג'ים סלומונס, דובר משרד השריף המקומי, אמר כי המאמנת החליקה, נפלה אל הבריכה ונפצעה קשות על ידי אחד הלווייתנים.

בכל מקרה, כאשר הגיעו צוותי הרפואה כבר היה מאוחר מדי וכל שנשאר להם היה לקבוע את מותה. חקירת האירוע נמשכת עד לבירור כל נסיבות המקרה. בקליפורניה הופסקו הופעות לווייתנים דומות בכל פארקי המים.

למאמנים אסור היה להיכנס לבריכה

לפי דיווחים בעיתונים המקומיים באורלנדו, ידוע הלוויתן, העונה לשם טילי, בעבר המפוקפק שלו שכולל בין השאר את מעורבותו בטביעה של מאמנו לשעבר בקולומביה הבריטית בשנת 1991. לאחר אותו אירוע נמכר טילי לפארק באורלנדו.

בשנת 1999 היה טילי מעורב בעוד אירוע כאשר מצאו הרשויות בפלורידה גופת אדם כאשר הוא שוכב ערום לצד בריכתו של הלווייתן. במקרה זה נטען כי אותו אדם נכנס למתחם ככל הנראה לאחר שעות הביקור וטבע במים הקרים כתוצאה מהיפותרמיה.

אדם שעבד הפארק המים באורלנדו אמר לתקשורת שטילי נשמר בבריכה נפרדת ואסור היה למאמנים להיכנס למים בה שהה עקב עברו המסוכן.