מורה התאבדה לאחר שתמונות עירום שלה הועלו לפייסבוק

אמה ג'ונס, בריטית בת 24 שעבדה למחייתה כמורה בבית הספר הבינלאומי באבו דאבי, שמה קץ לחייה לאחר שתמונות שלה בעירום פורסמו באינטרנט, ככל הנראה ע"י בן זוגה לשעבר. "היא חששה שיכלאו אותה במדינה המוסלמית השמרנית", סיפרה אמה לאחר ההתאבדות. חקירת נסיבות המוות גילתה: ג'ונס שתתה נוזל ניקוי רעיל

נמצאה מתה בדירתה. ג'ונס (הדיילי מייל)

מורה בריטית שמה קץ לחייה לאחר שבן זוגה לשעבר העלה תמונות שלה בעירום לפייסבוק. אמה ג'ונס בת ה-24, שעבדה בבית הספר הבינלאומי באבו דאבי, חששה לדברי אימה שהיא עלולה להיכנס לכלא במדינה המוסלמית - בגלל פרסום התמונות החושפניות.

חוקרי המשטרה המקומית קבעו כי ג'ונס מתה כתוצאה משתיית נוזל ניקוי רעיל, זאת בשעה שארזה את חפציה כדי לשוב לבריטניה.

אמה של ג'ונס, לואיס רולנדס בת ה-41, סיפרה כי בתה היתה בדיכאון לאחר שחברה לשעבר, ג'ימי בריילי, העלה את תמונותיה החושפניות לאינטרנט. "הוא הכניס כרטיס זיכרון למחשב והעתיק כמה תמונות לא צנועות של אמה", סיפרה. "הוא העלה אותם לפייסבוק והיא הואשמה בפריצות על ידי גבר שעבד איתה בבית הספר וראה את התמונות".

ג'ונס, בוגרת אוניברסיטת גריניץ', עבדה בבית הספר באבו דאבי משנת 2008 ולימדה ילדים בני 8 בכיתה ג'. מחקירת ההתאבדות עולה כי גבר בשם ג'ורג' שעבד עם ג'ונס בבית הספר ראה את התמונות, והיא חששה כי הוא ידווח על כך לרשויות. "אמה וג'ורג' לא הסתדרו בכלל, והיא התרחקה ממנו", סיפרה האם.

הפראמדיקים לא הצליחו להצילה

ג'ונס שיתפה את אמה וסיפרה לה כי היא חוששת שיכלאו אותה במדינה הערבית השמרנית. "היא בכתה, הלב שלה נשבר בגלל פרסום התמונות באינטרנט", סיפרה האם.  "אמרתי לה 'אמה, עזבי את זה, זה לא כל כך גרוע, בואי הביתה'". אבל אמה השיבה כי היא לא יכולה לעזוב את המדינה מחשש שתיעצר.

מי שגילה את גופתה של ג'ונס היתה שותפתה לדירה, מורה אירנית בת ה-29. השותפה הזעיקה למקום אמבולנס, אבל הפראמדיקים שהגיעו למקום לא הצליחו להצילה. הדרכון של ג'ונס נמצא בתוך הכיס של הג'ינס שלה, ובגדיה היו מקופלים על המיטה מוכנים לאריזה.

החבר לשעבר מכחיש

ג'ימי בריילי, החבר לשעבר, הגדיר את טענותיה של האם כ"פנטזיה מוחלטת" והכחיש כי העלה תמונות של אמה בעירום לאינטרנט. הוא הודה כי השתמש במחשב של ג'ונס, אבל הכחיש שעשה שימוש בתמונות פרטיות שלה. "אמה מעולם לא שלחה לי תמונות לא צנועות שלה", אמר. "היא ממש לא טיפוס כזה".

סגן הפתולוג אמר כי הוא לא מאמין שבריילי יואשם במותה של ג'ונס. חוקרי המוות שללו את ההשערה כי מדובר במשחק וקבעו כי ככל הנראה מדובר בהתאבדות. סברה אחרת גורסת כי אולי ג'ונס טעתה ושתתה את נוזל הניקוי לאחר שחשבה בטעות כי מדובר במים. "הבגדים שלה היו ארוזים והדרכון שלה בחוץ, כך לא נוהג מישהו ששוקל התאבדות", אמר הפתולוג.