האסטרונום המלכותי של בריטניה: "החייזרים מסתכלים לנו ישר בפרצוף"

רבים חושבים כי מי שמאמין בקיומם של חייזרים בעולמנו הוא או פתי או טיפש. אבל לצידם של חובבי העב"מים מתייצב היום לא פחות מהאסטרונום של מלכת אנגליה, לורד ריס, שאומר בפירוש כי ייתכן שחייזרים "מסתכלים לנו ישר בעיניים". אלא שהמוח שלנו לא מסוגל לקלוט את החייזרים, בדיוק כפי שקוף לא מבין את תיאוריית הקוונטים

החייזרים - לא מה שחשבנו עליהם עד עכשיו (חדשות 2)

האם אי פעם נזכה לראות חייזרים? לפי קביעתו האחרונה של לורד מרטין ריס, האסטרונום המלכותי של מלכת אנגליה, כנראה שלעולם לא נוכל לחזות ביצורים מכוכב אחר - ולא בגלל שהם לא קיימים.

את הקביעה יוצאת הדופן הזו מסר האסטרונום זמן קצר לאחר הכנס הראשון אותו ערכה אוניברסיטת המדעים הלאומית בבריטניה, שעסק באפשרות כי קיימים חייזרים ביקום. לורד מרטין ריס טוען כי יצורי אנוש אינם מסוגלים לקלוט בחושיהם סוגי חיים אחרים.

"הם יכולים לנעוץ בנו מבטים מבלי שנבחין בנוכחותם", אמר ריס שטוען כי החוקרים אינם ממקדים נכון את החיפוש אחר חיים מכוכב אחר. "הבעיה היא שאנחנו מחפשים אחר משהו שמאוד דומה לנו, בהנחה שיש לחוצנים לפחות חשיבה מתמטית וטכנולוגיה זהה לשלנו", הוא אומר.

מעבר ליכולת של המוח האנושי

קביעתו של החוקר הבריטי מערערת את מאמצי החוקרים שמקדישים את חייהם בחיפוש אחר חייזרים. "אני חושד שיש חיים ואינטליגנציה שם בחוץ בצורות שאנחנו (בני האדם) לא יכולים לתפוס", הוא אומר ומסביר: "בדיוק כפי ששימפנזה לא יכולה להבין את תיאוריית הקוונטים, ייתכן כי גם קיומם של חייזרים נמצא מעבר ליכולת התפיסה של המוח האנושי".

לורד ריס אינו היחידי שחושב שהחוקרים בתחום מוציאים את האנרגיה שלהם בכיוונים לא יעילים. ד"ר פרנק דרייק, הידוע כמוביל "ציידי אי.טי" בעולם, אמר בכנס האחרון בנושא שנערך בבאוניברסיטת המדעים הלאומית בבריטניה בחודש שעבר, כי הניסיון לשגר לחלל ולקלוט מהחלל אותות רק מפריעים במרוץ החיפוש אחר היצורים החיים בכוכבים אחרים.

עוד באותו הנושא:

מתי נזכה לפגוש חייזרים?