האמריקנים בעד הומואים בצבא

סקר חדש שפורסם ברשת CNN האמריקנית מעמיד בסימן שאלה את המדיניות הנהוגה שלא לאפשר להומואים וללסביות מוצהרים לשרת בצבא ארה"ב. קרוב ל-70% מהאמריקנים טוענים כי הם פתוחים לאפשרות שהומואים ולסביות ישרתו בצבא. התמיכה חזקה יותר בקרב תומכי המפלגה הדמוקרטית מאשר אצל תומכי הרפובליקנים

האם הממשל בארה"ב מנותק מהעם? סקר שערכה רשת CNN האמריקנית מגלה ש-69% מהאמריקנים פתוחים לכך שתינתן להומואים וללסביות האפשרות לשרת בצבא. רק 27% מתנגדים לכך.

כיום קיימת מדיניות בצבא האמריקני שלא לגייס אנשים שנמשכים לבני מינם ואילו שנטיותיהם המיניות מתגלות במהלך השירות משוחררים לאלתר. בשנת 1993 החל הצבא במדיניות של "לא לשאול ולא לספר", במסגרתה לא מספרים אנשים על נטיותיהם המיניות והצבא לא שואל אותם ובכך מאפשר להם להמשיך לשרת.

"מדובר בשינוי גדול בדעת הקהל מאז שנות ה-09 המוקדמות", אמר מנהל הסקרים של הרשת קיטינג הולנד. "בשנת 1994 בקושי 53% חשבו שצריך לאפשר להומואים וללסביות לשרת בצבא".

לראשונה מזה שנים, התמיכה בשירות הומוסקסואלים בצבאי זוכה לרוב גם בקרב תומכי המפלגה הרפובליקנית. מניתוח הסקר עולה כי בעוד 80% מתומכי המפלגה הדמוקרטית בעד לאפשר להומואים וללסביות לשרת בצבא, רק 62% מהמזוהים עם הרפובליקנים תומכים בכך.

לקריאת ממצאי הסקר המלא