הקשישים בארה"ב מעשנים ג'וינט - ונרגעים

לפי סקר חדש שנערך בארה"ב מתברר כי קרוב ל-6% מבני ה-55-59 מעשנים מריחואנה. מתברר שעוד לפני שהתופעה הפכה להיות התחביב הלוהט של הצעירים, אימץ אותו לעצמו דור ה"בייבי בום" של שנות ה-60 וה-70. "מי שלא מעשן מפסיד", אומרת פלורנס סיגל, בת ה-88 ולוקחת עוד שאכטה

גם מבוגרים אוהבים לגלגל מריחואנה (AP)

בגיל 88 פלורנס סיגל ממיאמי יודעת בדיוק איך להירגע: היא מוזגת לעצמה כוס של יין אדום משובח, לוקחת מבעלה עותק של הניו יורק טיימס, שמה במערכת הסטריאו דיסק של מוזיקה קלאסית - ושולפת "צינגל'ה" של מריחואנה ומתחילה לעשן.

סיגל לא לבד בתחביב הזה. מתברר שהרבה לפני שהצעירים החלו להשתמש בסמים לא חוקיים, דור ה"בייבי בום" שנולד בשנות ה-60 וה-70 בארה"ב, הפך את עישון המריחואנה לתחביב מרגיע. מסקר שנערך לאחרונה בארה"ב עלה כי בין השנים 2002-2008 עלה מספר המשתמשים במריחואנה, בני 50 ומעלה, מ-1.9% ל-2.9% מהאוכלוסיה. ככל שעולה הגיל, כך גם הזינוק במשתמשים בסם, עם 5.1% מבני ה-55-59.

לדברי מומחים הנתונים הללו צפויים רק לעלות בעתיד. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבעבר, כשאותם מבוגרים היו ילדים ומתבגרים, היה הדבר מקובל מבחינה נורמטיבית ולעישון מריחואנה לא הייתה הסטיגמה שיש לו היום. המשתמשים המבוגרים מעשנים את המריחואנה כדי להפיג כאבים או סתם בשביל להירגע.

"מי שלא מעשן מפסיד הרבה כיף ורוגע", מסבירה סיגל שסובלת מכאבי גב ורגליים וממליצה לכל האנשים בגיל שלה לעשות כמוה. לדבריה, המריחואנה עוזרת לה להירדם בלילה הרבה יותר מאשר גלולות שינה.