איזו מדינה האמריקנים הכי אוהבים?

נהוג לחשוב שתושבי ארה"ב לא מכירים את המיקום של מדינות אחרות פרט לזו שלהם, סקר חדש מוכיח שגם אם הם לא יודעים להצביע על הנקודה במפה, הם בהחלט יודעים לדרג איזו מדינה הם אוהבים יותר. בראש המדינות האהובות נמצאת במפתיע השכנה מצפון קנדה, אחריה אנגליה, גרמניה ויפן. וישראל? במקום החמישי והמכובד

הזוכה המפתיעה של הסקר: קנדה (רויטרס)

סקר חדש שבוצע על ידי מכון המחקר "גאלופ" בדק ומצא אילו מדינות הן החביבות ביותר על האמריקנים, והתוצאות - מפתיעות למדי.

המדינה שהגיעה אל המקום הראשון והמפתיע היא השכנה מצפון - קנדה, מי שבדרך כלל מהווה יעד לבדיחות רבות של האמריקנים. האומה השנייה החביבה על האמריקנים היא מדינת האם המקורית - אנגליה. שלישית, למרות שהמבטא שלהם מוגדר כ"מבטא של הרעים", ניצבת גרמניה - אפילו לפני צרפת ואיטליה.

ישראל בין 5 המדינות האהובות (רויטרס)
יפן, בת בריתה של גרמניה מלפני 70 שנה והאויב האמריקני המיתולוגי מהעבר, הגיעה למקום הרביעי, ואחריה, למרות ההאשמות, למרות הדיווחים על קיפאון מדיני ולמרות האנטישמיות, ניצבת מדינתנו שלנו - ישראל.

אחרי ישראל ניצבות בסדר יורד - הודו, צרפת, מצרים, מקסיקו ורוסיה. סין נמצאת במקום ה-11 והרשות הפלסטינית במקום ה-17, ארבעה מקומות מהסוף. מדינות "ציר הרשע": אפגניסטן, צפון קוריאה ואירן נמצאות בתחתית הרשימה כמובן. רק לעשרה אחוזים מהאמריקנים יש רגשות חיוביים כלפי אחמדינג'אד והרפובליקה האיסלאמית.