הכדור עגול - והשחקן חמור

בי"ס במדינת נבאדה שבארה"ב החליט לערוך טורניר כדורסל מקורי במיוחד כדי לגייס כספים. כחלק מהטורניר, רכובים השחקנים על חמורים ואסור להם לרדת מהם עד סוף המשחק. כעת מעורר הטורניר קריאות גינוי מצד ארגוני זכויות בעלי חיים, הטוענים כי מדובר בפגיעה בחמורים. חמורו של משיח

ארגון 'אנשים למען זכויות בעלי חיים' קורא לבטל אירוע גיוס כספים שמתקיים מדי שנה בבית ספר במדינת נבאדה, ובמסגרתו משחקים התלמידים כדורסל - כשהם רכובים על חמורים.

מסורת זו נמשכת כבר מספר שנים, כשתלמידי בית הספר עורכים טורניר כדורסל במסגרתו מכדררים השחקנים את הכדור כשהם ישובים על גבם של חמורים. כל נפילה מהסוס שקולה לאיבוד כדור. עד כה גויסו עשרות אלפי דולרים לבתי הספר השונים בזכות הטורנירים הללו, שמושכים קהל רב.

לטענת חברי הארגון, כתוצאה מהמשחק הרכוב נפצעים החמורים שלעיתים נגררים על הרצפה, מקבלים בעיטות או נפגעים מכדורים שנזרקים באוויר או נופלים מהסל.

מבית הספר נמסר בתגובה לטענות הארגון, כי מסורת גיוס הכספים נעשית "תוך כדי טיפול הולם בבעלי החיים". עם זאת, בעקבות התלונות שהתקבלו, יערכו מחדש בדיקה של היחס לו זוכים החמורים כחלק מההכנות למשחק.