4 שנים אחרי: הזוכה בלוטו נרצח

בשנת 2006 זכה תושב פלורידה בן 40 שגר עם אימו ב-31 מיליון דולר. מאותו הרגע הצרות באו בצרורות. הוא חילק את כספי הזכייה בין מכריו, ולפני 9 חודשים - פשוט נעלם. בשלב כלשהו הבינו בני משפחתו שהוא לא ברח לחופשה אקזוטית, והיום התגלתה האמת המרה: הזוכה הגדול נרצח וסיים את חייו קבור תחת משטח בטון

היזהרו במה שאתם מבקשים. אילוסטרציה (חדשות 2)

הסיפור הזה מוכיח שכסף הוא באמת לא המתכון לאושר. אייב שייקספיר, אזרח אמריקני בן 47 שזכה ב-31 מיליון דולר ב-2006, סיים את חייו קבור תחת משטח בטון עצום. למרות שנעלם לפני תשעה חודשים, רק בנובמבר האחרון התקבל הדיווח על היעדרו.

כל אותו הזמן שבו הוא הוגדר נעדר, קיוו חבריו ובני משפחתו של שייקספיר שהוא ברח לחופשה שקטה בחופי האיים הקריביים, ולכן דיווחו על היעדרו לרשויות רק בנובמבר האחרון. מרגע שהתקבל הדיווח, נערכו חיפושים נרחבים שבסופם מצאה המשטרה את שרידי גופתו ביער ליד העיר פלאנט שבפלורידה.

החוקרים נאלצו להשתמש בציוד כבד כדי להרים את משטח הבטון העצום שמחץ את גופתו. במשך יומיים עמלו הצוותים עד שהצליחו לפנות את העפר ולהגיע אל הגופה. אחרי חשיפת השרידים, נלקחו מהגופה טביעות אצבעות שאישרו שמדובר אכן בגופת המיליונר האמריקני.

במשטרה מאמינים שמר שייקספיר נרצח, אבל עדיין לא יודעים להצביע על האחראי לרצח.

"הוא היה שמח יותר כשלא היה סנט בכיסו"

השטח שבו נמצאה הגופה שייך לבן זוגה של בחורה בשם שר קראסניקי, שהייתה במערכת יחסים עם שייקספיר ב-2007. לדברי קרוביו, אייב האומלל כלל לא הצליח לעכל את השינוי הקיצוני שעבר עליו מאז הזכייה והכסף הגדול הרס אותו. "ההגרלה השפיעה עליו בצורה הרסנית", סיפרו.

אחיו של שייקספיר, רוברט בראון, אמר ששמע את אחיו מספר יותר מפעם אחת על כך שחייו היו יותר טובים כשלא היה בכיסו סנט. "אייב אמר לי שהוא מצטער על הרגע שהגריל את הכרטיס הזוכה", ציין האח.

לפני שזכה, מר שייקספיר שמעולם לא רכש השכלה, עבד כעוזר לנהג משאית וחי עם אימו. מיד אחרי שזכה הוא נתן לבני משפחתו מיליון דולר וחבריו מספרים שהיה נדיב מאוד כלפי כל מכריו.

"הוא ממש לא הבין מה קורה סביבו, הכל קרה כל כך מהר וזה שינה את חייו לרעה", נזכר מר ג'ונס. "הוא אמר פעם שחשב שכל האנשים האלה הם חבריו, אבל הבין שכולם רצו את קירבתו רק בגלל הכסף".