תיעוד: שיטפונות קטלניים באי מדירה שבפורטוגל

שיטפונות קטלניים באי הפורטוגלי מדירה גבו מחיר כבד: 38 בני אדם נהרגו ולמעלה מ-70 נפצעו בעקבות הגשמים העזים שירדו בסוף השבוע באי. בתים רבים התמוטטו, גשרים קרסו והרשויות במקום מנסות להתמודד עם מפלס המים שעולה בהתמדה ביממה האחרונה. יחידות החילוץ במקום נתקלות בקשיים בגלל שדרכים רבות באי עדיין חסומות

האי מדירה שבפורטוגל נצבע בחום בעקבות שיטפונות עזים שפקדו את המדינה. נחשולי בוץ שטפו את הרחובות וסחפו כל מה שנקרה בדרכם. קשה להישאר אדישים לתמונות מהשיטפונות שגבו את חייהם של 38 בני אדם. ממשלת פורטוגל שלחה כוחות סיוע חירום כדי לסייע לתושבי האי, שרבים מתושביו עדיין מוגדרים נעדרים.

ראש הממשלה שנקלע אל האי במקרה, הבטיח לעשות הכל כדי לסייע לתושבי האי לאחר שמערכות החשמל, התקשורת והכבישים קרסו בגלל הגשמים העזים. טונות של בוץ ואבנים כיסו את פונצ'ל, בירת האי מדירה, יחד עם ערים נוספות בסביבה.

מאז שעות הבוקר, עושים כוחות של צבא פורטוגל את דרכם אל האי במטרה לספק לתושבים ציוד רפואי ולהגיש להם עזרה ראשונה. "עד כה מצאנו 32 גופות, אבל אני חושש שהמספר עוד יעלה", אמר מוקדם יותר ראש כוחות ההצלה לסוכנויות הידיעות.

לחזאים אין בשורות: השיטפונות יימשכו

מדירה הוא אי תיירותי קטן באוקיאנוס האטלנטי, לא רחוק מחופיה של מערב אפריקה. 250 אלף התושבים שבו הם אזרחי פורטוגל, שמביטים עכשיו אל הבירה ליסבון ממרחק של אלף קילומטרים מהם. "אנחנו לומדים עכשיו את האסון הזה ובקרוב וודאי נכריז על מצב חירום", ציין שר הפנים הפורטוגזי. "אני מניח שנזדקק לסיוע ממדינות האיחוד האירופי".

גם לחזאים אין בשורות לנפגעי השיטפונות. מזג האוויר הסוער צפוי להימשך בימים הקרובים בגלל תנאי לחץ נמוכים שגורמים לגשמים. במקביל לפעולות הפינוי והחילוץ באי, החזאים צופים שהשיטפונות עוד ישובו לאזור.