הוריה של מדלן מתחננים: "המשיכו לחפש אותה"

בית המשפט בפורטוגל החליט היום לאסור לפרסום את הספר שנכתב על הילדה מדלן מקאן, שנעלמה לפני שלוש שנים. את הספר כתב חוקר לשעבר במשטרה שטוען כי ההורים הסתירו את הגופה. ההורים שמחו על ההחלטה ואמרו: "אל תוותרו על מדלן"

נאסר לפרסום הספר על מדלן (חדשות 2)

קייט וגרי מקאן קיבלו בשמחה את החלטת בית המשפט לאסור פרסום ספר על בתם והתחננו בפני המשטרה: "המשיכו לחפש את מדלן". הזוג מקאן הגיש עתירה נגד פרסום הספר לבית המשפט הפורטוגזי. בוועידת וידאו מלונדון אמרו בני הזוג בעקבות ההחלטה: "אנחנו מרוצים וחשים הקלה".

"השופט הסכים כי נגרם נזק משמעותי לחיפושים אחר מדלן למשפחתנו, ואנחנו אסירי תודה על דבריו", אמרה אמה של מדלן, קייט. בני הזוג אומרים כי הם מקווים שההחלטה תביא לכך שהחיפושים אחר מדלן, שנעדרת כמעט שלוש שנים, יתחדשו.

שופט בליסבון שבפורטוגל, דחה אתמול את הניסיון של הבלש הבכיר לשעבר גונזלו אמרל , להסיר את צו המניעה על הספר שכתב על מדלן. על פי הספר, "מדלן: האמת והשקר", מקאן מתה והוא מאשים את הוריה בהסתרת הגופה.

הספר יצא לאור ביולי 2008, וטוען שמדלן מת במהלך חופשה עם בני משפחתה שבדו את חטיפתה - מה שההורים מכחישים בתוקף. השוטר לשעבר הודיע כי בכוונתו לערער על ההחלטה.

האם הוריה של מדלן ביימו חטיפה?

האם מדלן מקאן, הילדה הבריטית שנעלמה במסתוריות בפורטוגל לפני שנתיים וחצי, מתה בתאונה טראגית והוריה העלימו את הגופה וכיסו ראיות שהיו עלולות להפליל אותם? קייט וגארי מקאן, הוריה של מדלן, הגיעו בחודש שעבר לבית המשפט בפורטוגל ושמעו את חוקרי המשטרה טוענים שהם שיקרו בנוגע לגורלה של בתם.

"היא מתה בדירה כתוצאה מתאונה טראגית, ההורים ביימו חטיפה", אומר בנחישות טוואר דה אלמדיה, ראש משטרת פורטימאו, שניהל את החקירה שנמשכה חודשים ארוכים מיד אחרי היעלמותה של מדלן.

הטענות האלו הופרכו כבר ב-2008 על ידי שופט פורטוגלי שקבע כי אין שום הוכחה שתרשיע את הזוג מקאן. ההאשמות נגד ההורים הושמעו השבוע בבית המשפט כדי למנוע את פרסומן בספרו של אחד מחוקרי המשטרה הפורטוגלית שפרש לאחרונה.

"ההורים החביאו את הגופה"

כותב הספר, החוקר אמראל, הוביל את החקירה בבית הנופש ששכרו ההורים בפראיה דה לוז. אז, בערב השלישי של מאי 2007, סעדו ההורים בטאפאס-בר מרוחק מבית הנופש בו הותירו את ילדתם ללא השגחה. החוקר שהעלה את הטענות גם מול הממונים עליו וגם בבית המשפט - הורחק מהחקירה ובקרוב יפרסם את הספר שכתב בנושא.

בני הזוג טענו שפרסום הספר יפגע בניסיונות החיפוש אחרי מדלן. איש המשטרה הפורטוגלית שהעיד בבית המשפט טוען מנגד: "תמיד דיברנו על מוות בנסיבות טראגיות. מעולם לא אמרנו שמדובר ברצח, בני הזוג לא הרגו את הילדה - אבל הם החביאו את הגופה".