שדר ה-BBC שהתוודה שהרג את בן זוגו נעצר בחשד לרצח

בריטניה סוערת בעקבות מעצרו בחשד לרצח של מגיש ה-BBC הוותיק, ריי גוסלן, שהפתיע שלשום את צופיו כשהתוודה בשידור חי: "זה הזמן לחלוק איתכם סוד ששמרתי כבר די הרבה זמן. הרגתי אדם פעם". גוסלן הודה שחנק למוות באמצעות כרית את אהובו הצעיר שגסס מאיידס. ה-BBC הודיע: נשתף פעולה עם החקירה. צפו בווידוי מול המצלמה

אחרי הווידוי בשידור חי - עכשיו התוצאה הטראגית: שדר ה-BBC בן ה-70 שהודה שלשום מול מצלמות הטלוויזיה כי חנק את מאהבו הצעיר באמצעות כרית - נעצר על ידי המשטרה הבריטית בחשד לרצח.

ריי גוסלן, מהוותיקים באנשי רשת השידור הבריטית ופעיל למען זכויות ההומוסקסואלים, ניצל במפתיע את השידור החי והתוודה על המתת חסד שביצע לפני שנים. "אין לי יותר חרטות. עשיתי את הדבר הנכון", אמר גוסלן והודה: "אולי זה הזמן לחלוק איתכם סוד ששמרתי כבר די הרבה זמן. הרגתי אדם פעם. הוא היה בחור צעיר. הוא היה האהוב שלי והיה לו איידס".

השדר ביצע את המעשה באמצעות חנק בכרית בבית החולים. "הרופאים אמרו שאין שום דבר שאפשר לעשות והוא היה במצב ממש רע. הוא היה נתון בכאב ממש נוראי", הוסיף גוסלן. לדבריו של המגיש, הוא רק ביקש מהרופא שייצא החוצה, ואז פעל. "לקחתי את הכרית שהייתה מונחת לידו וחנקתי אותו עד שהוא מת", הוא מספר בכאב רב.

"היה לנו הסכם. אם המצב והכאב יחמירו"

הרופא חזר ואני אמרתי רק אמרתי: 'הוא הלך לעולמו'. שום דבר מעבר. קשה לראות את האדם שאתה אוהב סובל" הוסיף גוסלין. "היה לנו הסכם. אם המצב והכאב יחמירו, ואף אחד לא יוכל לעשות שום דבר, אז כן, אמרתי שאעשה את זה".

לדבריו של השדר, הוא חשף את מעשיו בפני חלק ממשפחתו שלו ושל המנוח, אבל לא כולם יודעים. "חלק יודעים, חלק לא. זה הכי טוב ככה", הוא אמר. "כשאתה רואה כל כך הרבה כאב, זה שובר אותך ממש לחלקים. אני מקווה שזה לא יקרה לאף אחד, אבל אני הייתי שם, וראיתי את זה, וזה היה נורא".

מסרב לחשוף את שמו של אהובו

היום עצרה המשטרה הבריטית את גוסלן בן ה-70 בחשד לרצח בעקבות הווידוי בשידור. הנהלת ה-BBC המופתעת הודיעה כי תשתף פעולה עם חקירת הרשויות בנושא, אולם השדר הוותיק מסרב עדיין למרות הגילוי המרעיש עצמו לספר מי היה אהובו שמת, מתי בדיוק ביצע את המעשה ובאיזה בית חולים זה קרה.

סיוע לאדם להתאבד עדיין נחשב לפשע בבריטניה. עם זאת, לעיתים בוחר בית המשפט להתחשב בנאשם. רק בחודש שעבר זוכתה קיי גילדרדייל בת ה-55 מאשמת רצח בתה שגססה ממחלה קשה. לפי כתב האישום גילדרדייל הזריקה לבתה סמים שהיו אמורים לסיים את חיה של בתה לין בת ה-31. גילדרדייל טענה אז בבית המשפט כי בתה הייתה זו שהתקשרה אליה והתחננה שתסייע לה למות.