חסר בושה: פריצל מבקש כסף מבתו

האיש שזכה לכינוי ה"מפלצת מאוסטריה" לאחר שכלא ואנס את בתו במשך עשרות שנים, מתחנן אליה שתעזור לו. בזמנו הפנוי בכלא, שם הוא מרצה מאסר עולם, פריצל בן ה-74 כותב עשרות מכתבים לבתו שבהם הוא מבקש כסף, ולא פחות מזה - אהבה. אף אחד מהמכתבים אגב לא כולל התנצלות על מעשי הזוועה שביצע

"האם תוכלי לארגן לי 4,000 יורו? אני רוצה להגן על עצמי" כך כתב לבתו ג'וזף פריצל, האיש שהוגדר כמפלצת לאחר שכלא את ילדיו במשך שנים ואף הואשם בקיום יחסי מין עם חלק מילדיו הכלואים.

אחד עשר החודשים שבילה בבית הכלא מאז נשלח למאסר למשך כל חייו, הגבירו את תחושת הבדידות של מי שהקיף עצמו בבני משפחתו ובנה יחסים מעוותים עם ילדיו ונכדיו. עשרות מכתבים נשלחו מפריצל בן ה-74 לבתו אליזבת בהם הוא מתחנן לכסף, לעצות וגם באופן בלתי נתפס - לאהבה.

"רוצה להיות עורך דין"

פריצל אף ביקש מבתו לשלוח לו את השמפו המיוחד להשתלות השיער שבו הוא נהג להשתמש, בזמן שהיא עצמה הייתה כלואה במרתף ביתם באוסטריה. "בבקשה, בבקשה, האם תדברי אם אמך ותאמרי לה שאני מתגעגע אליה?", כתב פריצל באחד המכתבים. "אני רוצה להתחיל קורס משפטי, להיות עורך דין ולהגן על עצמי יותר טוב בבית המשפט", ציין במכתב אחר.

למרבה ההפתעה ואולי אין מה לצפות יותר מאדם שביצע מעשי זוועה בבני משפחתו - אף אחד מהמכתבים ששלח לבתו אינו מזכיר התנצלות מצדו של פריצל על כך שכלא את בתו בחדר סודי מאז היותה בת 18. גם אלפי מעשי האונס שביצע בה לאורך השנים לא מקבלים אזכור או התנצלות.

הבת אליזבת, לומדת היום בגיל 44 כיצד לחיות כאדם עצמאי ומגדלת את אחיה שהם גם ילדיה. לא מזמן היא סיימה את הטיפול הפסיכולוגי שעברה בעקבות החוויה הפוסט טראומטית שעברה. בניגוד לציפיות, היא קיבלה רישיון לרכב ולומדת מדעי המחשב מן הבית כדי להשלים את הפערים מן העולם החיצון, שממנו הייתה מנותקת שנים רבות.