נכדו של הבבא-סאלי חשוד בהונאת ענק בניו-יורק

הרב אלעזר אבוחצירא מבאר שבע, חשוד כי התחזה לאדם בעל כוחות על-טבעיים, והונה מאות יהודים תושבי ניו יורק שביקשו להיעזר בו כדי לרפא את קרוביהם. לאחר שקיבל את שכרו בשווי אלפי דולרים, נמלט לישראל. ה-FBI מגבש בימים אלו כתב תביעה. המשפחה: אין תגובה

מבוקש בניו-יורק: נכדו של הבבא-סאלי. אילוסטרציה (חדשות 2)

התפוח נפל רחוק מהעץ? אלעזר אבוחצירא, נכדו של הבבא-סאלי, חשוד בהונאה במליוני דולרים של מאות יהודים בניו-יורק, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, בכתב התביעה המתגבש בימים אלו על ידי ה-FBI, ייטען כי אבוחצירא התחזה לאדם בעל כוחות על טבעיים, העניק טיפול למחלות חשוכות מרפא ולקח בעבור הטיפולים אלפי דולרים. לאחר מכן - שב לביתו בישראל.

בכתב התביעה יואשם אבוחצירא כי התחזה ל"מומחה בעל שם עולמי לקבלה, בעל כוחות על-טבעיים", וקיבל מאות יהודים תושבי ניו יורק, שביקשו להיעזר בו כדי לרפא את קרוביהם. אבוחצירא דרש שכר של אלפי דולרים לכל פגישה, ולאחר ששילשל לכיסו סכומי עתק שהצטברו לכדי מליוני דולרים, שב לביתו בבאר שבע. זאת, מבלי שלקוחותיו יזכו למרפא לו ייחלו.

הערכה: ארה"ב תדרוש את הסגרתו

עשרות תושבים יהודים בברוקלין פנו למשרד התובע המחוזי בניו יורק וטענו כי נכדו של הבבא-סאלי הוציא מהם כספים במרמה. בין שלל המקרים המתוארים, מופיע גם מקרה בו בני זוג חרדים חשוכי ילדים שילמו לרב 100 אלף דולרים. האישה נותרה עקרה, אבל הרב פדה את הצ'ק, ובני הזוג הזועמים דורשים שישיב להם את כספם.

"אנחנו מנהלים חקירה מאומצת כדי לאסוף עדויות ולהגיע לכל האנשים אותם רימה הרב", אמרו גורמים במשרד התובע לעיתון. "מדובר במקרים רבים, ורק עתה נחשפים מימדי התמונה". בשבועות הקרובים תושלם החקירה, ואם ההאשמות יתגבשו לכתב תביעה, צפויה ארצות הברית לדרוש מישראל את הסגרתו של הרב אבוחצירא.

בבית משפחתו של הרב סירבו אתמול להגיב לידיעה, והסתפקו באמרה כי "אין תגובה".