יהודי חרדי חשוד בסחר נשים חובק עולם

ג'ורג' פאולו, יהודי חרדי, מציג את עצמו כהומניסט, אבל בימים אלה עומד במרכזה של פרשית סחר בילדים ובנשים. על פי החשד, שימש פאולו כיועצה המשפטי של חבורת מיסיונרים אמריקנים שניסו להבריח ילדים מהאסון בהאיטי למדינות אחרות. פאולו, מצידו, טוען שהכל האשמת שווא אחת גדולה. מקורביו מספרים כי הוא בכלל נולד כנוצרי

ג'ורג' פאולו. סוחר בנשים וילדות? (ניו יורק טיימס)

יהודי חרדי נמצא בימים אלו במרכזה של תעלומת ענק עולמית. השלטונות בארצות הברית, האיטי, הרפובליקה הדומיניקנית ואל-סלבדור עורכים בשבוע האחרון מצוד אחר אדם עם זקן וכיפה שחורה העונה לשם ג'ורג' פאולו, בחשד שסחר בנשים ובילדות למטרות זנות.

הפרשה התפוצצה דווקא אחרי רעידת האדמה בהאיטי, שגבתה את חייהם של מאות אלפי בני אדם. במתקני המעצר בהאיטי מוחזקים חבורה של מיסיונרים אמריקניים שניסו להבריח יתומים מהאסון לארצות הברית. מי שהיה יועצה המשפטי של החבורה, על פי החשד, הוא אותו ג'ורג' פאולו שמציג את עצמו כהומניסט, משפטן וכמי שעומד בראש הקהילה היהודית-ספרדית ברפובליקה הדומיניקנית.

לפני מספר ימים חשף עיתון ה"ניו יורק טיימס" כי פאולו מבוקש כבר זמן רב על ידי השלטונות באל-סלבדור בשל הברחה של נשים וילדות ממרכז אמריקה והקאריביים לתוך המדינה. המשטרה המקומית סיפרה כי הוא אפילו דאג להפיץ תמונות עירום של הנשים במטרה לשווקן בשוק הזנות.

בתחילה ניסה פאולו להכחיש כל קשר לפרשה. לדבריו, הוא מעולם לא ביקר באל-סלבדור, והחליט לסייע למיסיונרים מתוך עזרה והומניות בלבד. פאולו אף רמז כי כיהודי הוא אינו יכול להתעלם מעברו והרגיש צורך עז לעזור לבני אדם במצוקה.

מקורבים: הוא נולד כנוצרי בברוקלין

מקורביםו של פאולו מספרים כי הוא בכלל נולד כנוצרי בברוקלין שבניו יורק והתגייר בשלב מאוחר יותר. המקורבים מספרים כי במהלך חייו היה פאולו מבוקש גם בארצות הברית בגין רמייה של בנק, ועוד כשהיה בן 15 ניהל רומן עם חשפנית שהייתה מבוגרת ממנו בעשר שנים. ומה לגבי הקהילה היהודית ספרדית ברפובליקה הדומיניקנית? אדם שהכיר את פאולו סיפר שלא רק שזה שקר, אלא שאין אפילו קהילה יהודית שכזו.

לאחר ההכחשות הראשונות, סיפר פאולו בראיון טלפוני קצר כי אכן היו לו קשרים רבים עם גורמים בכל רחבי אמריקה לטינית, וכי בכוונתו להגיע גם לאל סלבדור ולהתמודד עם ההאשמות נגדו. עם זאת, ייתכן מאוד כי ידיו הארוכות של האינטרפול יגיעו אליו עוד קודם לכן.