המגיש התוודה בשידור חי: הרגתי אדם

שדר ותיק ברשת הטלוויזיה הבריטית BBC, ריי גוסלן, הפתיע אתמול את צופיו כשהתוודה בשידור חי: "זה הזמן לחלוק איתכם סוד ששמרתי כבר די הרבה זמן. הרגתי אדם פעם". לדבריו, מדובר היה בהמתת חסד של אהובו הצעיר שגסס מאיידס. כעת צפוי גוסלן להיחקר בחשד לרצח. צפו בווידוי מול המצלמה

וידוי בשידור חי: ריי גוסלן, שדרן ה-BBC בן ה-70 ופעיל למען זכויות ההומוסקסואלים במדינה, פנה אמש לצופים מול מסך הטלוויזיה והודה - הרגתי אדם.

גוסלן התלבט במשך תקופה ארוכה אם יוכל לבצע המתת חסד בבן זוגו הגוסס, ובסוף החליט. "אין לי יותר חרטות. עשיתי את הדבר הנכון", אמר גוסלן והודה: "אולי זה הזמן לחלוק איתכם סוד ששמרתי כבר די הרבה זמן. הרגתי אדם פעם. הוא היה בחור צעיר. הוא היה האהוב שלי והיה לו איידס".

"הרופאים אמרו שאין שום דבר שאפשר לעשות והוא היה במצב ממש רע. הוא היה נתון בכאב ממש נוראי", הוסיף גוסלין. לדבריו של המגיש, הוא רק ביקש מהרופא שייצא החוצה, ואז פעל. "לקחתי את הכרית שהייתה מונחת לידו וחנקתי אותו עד שהוא מת", הוא מספר בכאב רב.

"אני הייתי שם, וראיתי את זה, וזה היה נורא"

"הרופא חזר ואני אמרתי רק אמרתי: 'הוא הלך לעולמו'. שום דבר מעבר. קשה לראות את האדם שאתה אוהב סובל" הוסיף גוסלין. "היה לנו הסכם. אם המצב והכאב יחמירו, ואף אחד לא יוכל לעשות שום דבר, אז כן, אמרתי שאעשה את זה". כעת צפויה המשטרה לחקור את גוסלין בחשד לרצח.

לדבריו של השדר, הוא חשף את מעשיו בפני חלק ממשפחתו שלו ושל המנוח, אבל לא כולם יודעים. "חלק יודעים, חלק לא. זה הכי טוב ככה", הוא אמר. "כשאתה רואה כל כך הרבה כאב, זה שובר אותך ממש לחלקים. אני מקווה שזה לא יקרה לאף אחד, אבל אני הייתי שם, וראיתי את זה, וזה היה נורא".

סיוע לאדם להתאבד עדיין נחשב לפשע בבריטניה. עם זאת, לעיתים בוחר בית המשפט להתחשב בנאשם. רק בחודש שעבר זוכתה קיי גילדרדייל בת ה-55 מאשמת רצח בתה שגססה ממחלה קשה. לפי כתב האישום גילדרדייל הזריקה לבתה סמים שהיו אמורים לסיים את חיה של בתה לין בת ה-31. גילדרדייל טענה אז בבית המשפט כי בתה הייתה זו שהתקשרה אליה והתחננה שתסייע לה למות.