היהודיה המבוגרת בעולם הלכה לעולמה

רוזה ריין, מי שנחשבה ליהודיה המבוגרת בעולם, נפטרה בגיל 112 בשוויץ. הקשישה, שהתאלמנה פעמיים בימי חייה, ברחה בצעירותה לברזיל מפחד המשטר הנאצי. בשנות ה-60 של המאה הקודמת היא היגרה לשוויץ והתגוררה בעיר לוגאנו עד מותה. קרוביה מספרים כי יחסית לגילה היא הייתה אדם בריא, ותמיד התגאתה שהיא עדיין יכולה ללכת

מי שנחשבה ליהודיה המבוגרת העולם, רוזה ריין, נפטרה אתמול בשוויץ בשיבה טובה, והיא בת 112.

הקשישה היהודיה, שאת שנותיה האחרונות בילתה בבית אבות בעיר לוגאנו, נפטרה כחודש לפני יום הולדתה ה-113. בני משפחתה סיפרו כי מלבד בעיות קלות בראייה ובשמיעה, ריין הייתה בריאה עד יומה האחרון.

רוזה, שנולדה בשנת 1897 בעיירה דזייטקוביץ' - היום בפולין, הספיקה לברוח לברזיל בשנת 1938 יחד עם בעלה הגרמני בעקבות עליית הנאצים לשלטון בגרמניה. בעלה של ריין נפטר מיד לאחר הגעתם לברזיל והיא התחתנה בשנית בשנת 1949.

כ-15 שנים לאחר מכן היא חזרה יחד עם בעלה השני לאירופה וקבעה את מקומה בעיר לוגאנו שבשוויץ. ריין התאלמנה מבעלה השני לפני קצת פחות מ-40 שנה.

לפני חצי שנה: האישה המבוגרת בעולם מתה

בחודש ספטמבר האחרון הלכה לעולמה בארה"ב גרטרוד ביינס, שהחזיקה עד ליום מותה בתואר האישה המבוגרת בעולם. ביינס סיפרה כי למרות שלא עישנה ושתתה, היא לא ויתרה על בשר שמן וגלידות, מה שלא מנע ממנה להגיע עד לגילה המופלג - 115.

ד"ר צ'רלס וויט, ששימש כרופא האישי של ביינס סיפר עליה: "היא הייתה צלולה עד ליומה האחרון, בריאה כמו שור ותמיד חייכה לכל הסובבים אותה".