אכזבה: נשבר השיא של איש הקרח הישראלי?

אחרי שליווינו במשך כמעט 3 יממות את חזי דין שהצליח לשבור את שיא השהייה בקוביית קרח, הגיע קוסם לטבי והרס את החגיגות. על פי הדיווחים, שהה גינדי פאלצ'בסקי 32 דקות יותר בגוש הקפוא מעמיתו הישראלי והובהל לבית החולים. הקוסם הישראלי מצידו מפרגן מכל הלב ומודיע: אני כבר עסוק באתגר הגדול הבא

המלחמה הקרה מתחדשת? כחודש וחצי לאחר ששבר הקוסם הישראלי חזי דין את שיא העולם בשהייה בקוביית קרח בכיכר רבין בת"א, טוען אמן אשליה מלטביה כי הצליח לקבוע שיא חדש.

על פי הדיווחים, הצליח גינדי פאלצ'בסקי בן ה-40, המוכר בשם הבמה 'מר פיקס', לבלות 64 שעות ו-32 דקות בתוך קובייה קפואה שהוצבה במוסקווה, לפני שסימן כי אינו יכול יותר להמשיך באתגר. מדובר בשיפור של 32 דקות לשיאו של דין שהשאיר אבק לקודמו - הקוסם האמריקני דיוויד בליין.

צוות רפואי הבהיל את פאלצ'בסקי התשוש, שהתאמן במשך כחצי שנה באמבטיות קרח, לבית החולים כשהוא סובל מכוויות קור קשות. "הוא כמעט קפא למוות לפני שהחליט לפרוש", סיפרו הפרמדיקים.

במשך השהייה ב"קבר הקפוא" שהועברה בשידור חי ברשתות הרדיו המקומיות, נאסר על פאלצ'בסקי לאכול או לשתות. צוות צילום שתיעד את האתגר שלח את חומרי הווידאו לאנשי ספר השיאים של גינס כדי לאשר סופית את ההישג ובמהלך השנה אף מתוכנן להתפרסם סרט תעודה בנושא.

חזי דין: מפרגן מכל הלב

"אני לא יודע אם אני שמח או עצוב לדעת שיש עוד מטומטם כמוני או כמו דיויד בליין", אומר הקוסם חזי דין בנימת הומור ומפרגן מכל הלב לפאלצ'בסקי, "מצידי שימשיכו כולם לנסות לשבור את השיא - אם הם נהנים אז שיבושם להם".

הקוסם הישראלי לא נלחץ משבירת השיא, אולי מהסיבה הפשוטה שהוא עסוק בימים האחרונים כבר בפעלול הבא שיספק לנו. "אני לא יכול לגלות לכם מה זה, כי זה סוד", הוא אומר אבל מבטיח שמדובר במשהו הרבה יותר מטורף מקוביית הקרח.

"אני לגמרי כבר באתגר הבא", מספר דין שממש לא מתכוון לחזור לקובייה הקפואה."זה היה גיהינום ואני מפרגן לו ושולח לו החלמה מהירה".