מונגוליה: מיליוני בעלי חיים מתו מקור

תושבי מונגוליה מתקשים להתמודד עם החורף הקשה שפקד את המדינה. עזים, כבשים ופרות גוועים בקצב בלתי נתפס וכעת חוששים האזרחים: אם לא יגיע לכאן סיוע חירום במהרה - לא רק בעלי החיים יהיו בסכנה

הצלב האדום מזהיר שעד האביב ימותו כ-20 מיליון חיות משק במונגוליה, כתוצאה מתנאי מזג האוויר הקשים במדינה. עכשיו חוששים המונגולים, שנחשבים לאחד העמים החזקים והקשוחים בעולם: אם לא יגיע לכאן סיוע חירום במהרה - לא רק בעלי החיים יהיו בסכנה.

צוות רשת הטלוויזיה הבריטית SKY התלווה לתושבים ההמומים שמתקשים לעכל את ממדי האסון ותיעד את המראות הקשים. הקור הנורא לא מפסיק לגבות קורבנות בקרב חיות המשק הגוועות ברעב - ומספרם רק עולה ועולה.

"כל העדר שלנו כבר נעלם", מקוננים המקומיים שמנסים למכור את פרוות הגוויות במחיר גבוה ככל האפשר - על מנת להצטייד במצרכים חיוניים לחורף. "כשראינו שהם גוססים קנינו עוד מזון, אבל זה הספיק רק לכמה ימים".

אחת מהנפגעות היא הוט קאן ג'אגל,שנאלצה לקבור 700 עגלים, פרות ועזים. כעת נותרו לה 100 בלבד - והעתיד לא נראה אופטימי. "הם פשוט מתים", היא ממררת בבכי. "אני לא יודעת מה לעשות איך אצליח עכשיו לגדל את ארבעת ילדי?"